Buum
Episoodid
Buumil on külas Tallinn Euroopa spordipealinn 2025 projektijuht Robert Peets, kellelt uurime, kuidas spordisündmused linna majandusarengut toetavad. Uudisteplokis arutleme, miks soovivad ameeriklased Gröönimaale käpa peale panna ja hiinlased TikToki Muskile müüa. Samuti saad saadet kuulates teada, kuidas juhtida kasvuettevõtet. Saatejuhid on Ott Pärna ja Anto Liivat
Aasta esimeses Kuku raadio majandussaates Buum on külas mükotehnoloogia valdkonna ettevõtja Siim Kabrits, kes on loonud innovatiivse funktsionaalseid seeni kasvatava firma Shroomwell OÜ. Räägime Siimuga nii seente strateegilisest rollist toidulaual ja tervisetoodetes kui ka bio- ning keskkonnatehnoloogiates, toetades metsa, põllumaid ja loodust üldisemalt. Teemaks tulevad ka väljakutsed, trendid ja innovatsioonivõimalused globaalsel toiduturul. Saate uudiste plokis arutleme koos The Economisti „Tulevikumaailma“ toimetajaga, millised on kümme aastal 2025 enim tähelepanu väärivat trendi maailmas. Edasi räägime projektijuhtidest, kes võivad osutuda võtmetegijateks kõikvõimalike ootamatuste maandamisel, mida alanud aasta kahtlemata endaga kaasa toob. Juttu tuleb ka ravimitest ja sellest, et neile otsitakse maailmas pidevalt uusi alternatiive. Põhjus on lihtne: globaalse põhja elanikkond vananeb, mis toob kaasa suuremad terviseprobleemid ja -kulud. Juhtimisuudistes toome paralleele juhtimise ja spordi vahel. Täpsemalt teeme ühe vahva uuringu toel teatavaks, kas kõige õnnelikum on kuld-, hõbe- või pronksmedalist. Kuna seekordne Buum on toidumaailma sugemetega, siis räägime ka kurbadest banaanidest, mis aitavad maailmal tegeleda toiduraiskamise probleemiga.
Saatejuhid on Ott Pärna ja Raivo Vare.
Aastalõpu erisaate külaline on SEB panga majandusanalüütik Mihkel Nestor ning stuudios kohal kõik kolm saatejuhti – Raivo Vare, Ott Pärna ja Anto Liivat. Esimeses saateplokis arutleme maailmamajanduse olukorra üle, teises võtame luubi alla 2024. aasta võitjad ja kaotajad, kolmandas keskendume Eesti majanduse väljakutsetele ning neljandas räägime, kuidas kasutada ära 2025. aastal avanevaid ärivõimalusi.
Aastalõpu erisaate külaline on SEB panga majandusanalüütik Mihkel Nestor ning stuudios kohal kõik kolm saatejuhti – Raivo Vare, Ott Pärna ja Anto Liivat. Esimeses saateplokis arutleme maailmamajanduse olukorra üle, teises võtame luubi alla 2024. aasta võitjad ja kaotajad, kolmandas keskendume Eesti majanduse väljakutsetele ning neljandas räägime, kuidas kasutada ära 2025. aastal avanevaid ärivõimalusi.
Tervitades ja ilusat pühdeaega soovides
Buumi meeskond
Kuku raadio majandussaates Buum on täna külas Tallink Grupi brändi ja turundusjuht Kristi Männik, kellega räägime nii 2024. aasta olulisemtest turundustrendidest, kaasaegse firmasisese turundustiimi ehitamisest kui ka turundusagentuuride tulevikust. Uudiste plokis vaatame tagasi põnevatele kaubamärgi rebrändimise lugudele laias maailmas, uurime sõja tõttu Venemaalt lahkunud firmade kogemusi ning nende edasisi tegevusi, vaatame otsa Saksamaa moehiiule Hugo Boss ning uurime, miks nende käsi liiga hästi ei käi. Saadet kuulates saad ka teada, kuidas vastata tööintervjuul küsimusele, "miks me peaksime Sind palkama?" ning mis on üllatavaks põhjuseks, et Briti pubides on tekkinud Guinessi õlle defitsiit.
Saatejuhid on Ott Pärna ja Raivo Vare.
Buumil on külas Forus grupi mobiilsusteenuste platvormi ärikliendi suuna juht Urmas Kamdron, kellelt kuuleme, kuidas müügiinimesed tehisaru tööriistu kasutavad. Uudisteplokis avame isejuhtivate taksode äri telgitaguseid ja uurime, kuidas investeerimisettevõtted talendijuhtimisega tegelevad. Samuti saad saadet kuulates teada, miks parimad tooted ja teenused ei pälvi tihtipeale tarbijatelt kõige kõrgemaid hinnanguid. Saatejuhid on Anto Liivat ja Ott Pärna
Buumil on külas Mario Hansi, Rahvusvahelise Jalgpalliliidu FIFA talendiarendusprogrammi juht Eestis, kellega räägime talendikate leidmisest ja arendamisest nii jalgpallimaailmas kui ühiskonnas laiemalt. Nii nagu spordis on aluseks ühelt poolt pühendumus, kuid teisalt mängulisus ja mitmekesine üldkehaline (ning vaimu) ettevalmistus eelkooli- ja noore eas, on siin omajagu tõtt ka ühiskonda, majandusse ja juhtimisse ületoomiseks. Saadet kuulates saad teada, miks kasvab töötajate poolt võetud haiguslehtede maht Euroopas, makstes majandusele miljardeid eurosid päevas. Räägime ka SEB tellimusel läbi viidud värskest uuringust, mille kohaselt paneb töökohta vahetama lisaks väikesele palgale ka piiratud karjäärivõimalused ning kehv juhtimine. Samuti leiab käsitlemist motospordimagnaadi ja Formula One Groupi 94-aastase asutaja Bernie Ecclestone plaan müüa maha oma poolemiljardine autokollektsioon. Lisaks teeme juttu mikroriik Vatikani ambitsioonist spordimaailmas kanda kinnitada ning sellest, kuidas naiste korvpalli võistkonna New York Liberty maskott-elevant Elli üle ilma viraalseks sai. Buumi saatejuhid on Ott Pärna ja Raivo Vare.
Buumil käis külas Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) innovatsiooniteenuste ja iduettevõtluse osakonna juht Eve Peeterson, kellelt uurisime, kuidas läheb Eesti tehnoloogiaettevõtetel. Uudisteplokis räägime sellest, et Euroopa Liit toetab järgmisel aastal süvatehnoloogia ettevõtlust 1,4 miljardi euroga ja arutleme, kui edukad on olnud meie ettevõtted tehisaru rakendamisel. Samuti saad saadet kuulates teada, miks häirib kodukontoris töötamine New Yorgi restoranipidajaid.
Buumil on täna külas transpordifirma CF&S juhatuse esimees Tiit Arus, lellega räägime transpordi- ja logistikamaailma arengutest, uuematest trendidest ja väljakutsetest nii laias maailmas, Euroopas kui ka meil kodu-Eestis. Huvitava tõdemusena tuleb välja, et logistika on paljuski majandusevarajane indikaator. Nimelt näevad kõige esimesena tulevikutrende justnimelt logistikud. Muu majandus ja numbriline statistika tuleb alles hiljem, teatava viitajaga järele. Ehk siis, kui soovime teada, kuhupoole majandus liikuma hakata, tasub logistikutelt uurida. Saate uudiste osas saad teda, mida põnevat otsustatakse Bakuus toimuval ÜRO kliimakonverentsil COP 29 logistika ja transpordisektori osas, mispärast lahkub Argentiina Pariisi kliimaleppest ning miks sunnib Donalt Trumpi presidendiks valimine autotööstusi, näiteks General Motorist, tuhandeid inimesi koondama. Räägime ka korporatiivsektori lobitööst Ladina-Ameerikas, hiinlaste megasadama avamisest Peruus ning strateegilistest muudatustest Pärsia lahe riikide naftafondide juhtimises. Kuna käimas on meeste tervise kuu, siis võtsime ette ka töönarkomaania valusa teema ning jagame nippe, kuidas sellest välja tulla. Sellel teemal võib ka ise lisa lugeda Harvard Business Review selleteemalisest heast artiklist „A Workaholic’s Guide to Reclaiming Your Life“
Saatejuhid on Ott Pärna ja Raivo Vare.