Jäljed gloobusel
Episoodid
Väints ja Karu kutsusid külla loodusturismi ettevõtja ja kirgliku vee peal matkaja Mart Reimann`i, et rääkida temaga Kanada ja Alaska piirialadel toimuvast Yukoni jõe maratonist. Aga nagu ikka, läks jutt mujale. Rääkisime hoopis peamiselt lastega matkamisest.
Väints, Karu ja Annika Metsla jätkavad sealt, kus eelmisel nädalal pooleli jäi. Kas telefoniga on okei pildistada? Kuidas leida pildistamiseks suurepäraseid kohti, kus ei oleks juba 246 harrastusfotograafi ja juutuuberit ees? Kuidas saada inimesele lähedale ka siis, kui sul on kaamera käes? Kes seab piirid, et mida võib pildistada ja mida mitte?
Väints ja Karu on selles suhtes erinevad, et esimene vaatab tihti riike läbi kolmanda - ehk kaamerasilma, kuid teine unustab sageli pildistamise ja filmimise sootuks. Kuidas ja kui tihti aga peaks üldse reisidel kaamera järgi haarama? Kutsusime ülekuulamisele fotograaf Annika Metsla, kes on viinud fotosõpradest eestimaalasi nii Balile, Marokosse kui ka Kuuba saarele.
2024 aasta aprillis sõitis Karu koos kaaslastega ühel hetkel Namiibiast Botswanasse. Kuigi 70% sellest riigist on kõrb, leiab sealt tohutult loomi, linde, roomajaid, reptiile ja putukaid. Ja kui asud põhjas Kasane linnas, siis võid suvalisel päeval korraks üle piiri naaberriiki Zimbabwesse hüpata ja külastada ühte maailma võimsamat juga. Seda Victoria-nimelist.
Eelmisel nädalal alustatud jutud Aafrika väikeriigist Beninist saavad jätku. Väints kohtub kohaliku kuningaga, naudib troopilist niiskust kaldale palmide vahele tõmmatud ripptelgis ja aitab koos sõpradega kalameestel 3,2 km pikkust võrku ookeanist välja tõmmata. Ehk siis ta räägib Karule ja kuulajatele oma erinevatest ebaõnnestumistest ja illusioonide purunemistest selles kenas riigis.
Aastal 2017 sattus Väints koos sõpradega Orjaranniku väikeriiki, mida peetakse voodoo sünnimaaks. Müstiline turg, kus müüakse ahvikäppasid, kuivatatud kameeleone ja siile ning maagilisi musti pulkasid, mis teevad omaniku võitmatuks. Rahvuspark, kus värav pannakse kinni põhjusel, et loomad sinna sisse ei saaks.
Väints ja Karu tundsid ära, et on õige aeg rääkida Araabia Ühendemiraatidest. Kana nad ise on sellel moodsal araabiamaal veetnud kahe peale ainult 4 päeva, siis kutsusid nad stuudiosse appi Terje Abramsi, kes on seal elanud, töötanud ja armunud juba 11 aastat.
Jätkame riigiga, mida tutvustatakse ka nimetusega "Aafrika algajatele". Vaatame üle mõned Namiibia kuulsad paigad ja kõrgeima tipu Köningsteini. Käime Etosha rahvuspargis ja sõidame Kaprivi triibule, kus Karu avastab Aafrika looma- ja linnuriigi selle parimas mahlas. Kõik söövad kõiki ja värvid on müstilised.