Jäljed gloobusel
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/tH4kuUTNwWn2mKTnkhxTvvfAGZVw4FSpFFFqF23E.png)
Episoodid
Seekord lootsid Karu ja Väints, et hüppavad Ghanast üle piiri Togosse. Aga ei hüpanud, sest Ghana jutud ei saanud otsa. Kirju ajalugu ja kirju tänapäev. Külalislahkus ja ärakasutamine. Puhtad kodud ja räpased tänavad.
"Jäljed gloobusel" 142. saade. Ghana vol. II. 27. märtsil Kukus.
Veebruaris käis Karu kolmes Aafrika väikeriigis: Ghanas, Togos ja Beninis. Tundus loogiline, et räägib neist kolmest läbisegi, kuid Ghanaga alustades sai selgeks, et esimene saade kuulub siiski ainult sellele riigile. Sest juba Ghana viisa saamise protsess on pikk ja närvesööv, kuid õnneks läheb Ghanasse kohale jõudes kõik paremaks. Selles riigis on tunda, et neil on jamaikalastega sama DNA.
"Jäljed gloobusel" 141. saade. Ghana. 20. märtsil kell 11 Kukus.
Väints ja Karu on teist nädalat Pariisis koos kirjaniku ja tõlkija Tõnu Õnnepaluga. Milline on selle suurlinna loogika ja kas Ida-Eurooplasest võib saada pariislane? Kas Pariisi melu ja sagimine toetab loomist? Räägime ebavõrdsusest ja Notre-Dame katedraali imest. Kalmistutest ja söögist. Ükskõiksusest ja veinist.
Väints ja Karu on siiani edukalt edasi lükanud suurtest Euroopa riikidest rääkimist, sest me ei tunne neid piisavalt hästi. Aga õnneks võib ette võtta ka suure riigi väiksema piirkonna või lausa suure riigi ühe linna. Ja kutsuda külla inimesi, kes on seal elanud. Nii läkski - seekord teeme jälgi Prantsusmaa pealinnas Pariisis koos seal elanud ning töötanud kirjaniku ja tõlkija Tõnu Õnnepaluga, kes üheksakümnendate esimeses pooles näiteks kirjutas Pariisis oma esikromaani "Piiririik". Õnnepalu aitab meil seda suurlinna lahti muukida, mis vahel külastajaid ehmatab ja tekitas näiteks Väintsis "Pariisi sündroomi"
Kui Danel Pandre eelmisel nädalal koos Väintsi ja Karuga stuudios maha istus ja motomatkamisest rääkima hakkas, siis kogenud saatekuulajad said kohe aru, et ega need jutud ühte saatesse küll ära ei mahu. Ja neil oli õigus. Seekord räägime erinevatest mandritest, riikidest ja teedest, kus Danel kaherattalisega kulgenud on. "Jäljed gloobusel" 138. saade. Danel Pandrega motomatkamisest vol. II. 27. veebruaril kell 11 Kukus.
Väints teab motomatkamisest mõõdukalt ja Karu peaaegu mitte midagi. Seetõttu kutsusid nad külla muusiku ja produtsendi Danel Pandre, kes avastas mootorrattad ja motomatkamise enda jaoks 35-aastaselt. Danel oskab motomatkamist lahti mõtestada ka teistele arusaadavalt ning ei aja mingit jama suust välja. Kuulake ise. "Jäljed gloobusel" 137. saade. Danel Pandrega motomatkamisest. 20. veebruaril kell 11 Kukus.
Seekord kutsusid Väints ja Karu endale külla Meelis Maidla, kes on eelmisel aastal 45. sünnipäeva tähistanud ning aasta matkaorganisatsiooniks valitud Põlva Matkaklubi president. Põlvamaa on väike, kuid väga ilus. Ja Meelise ning tema kaaslastega tahetakse koos mütata. "Jäljed gloobusel" 136. saade. Meelis Maidlaga Põlvamaast ja Põlva Matkaklubi tegemistest. 13. veebruaril kell 11 Kukus.
Väints ja Karu hakkasid tegema saadet Bulgaariast, kuid esimese 11 minutiga jõudsid rääkida ainult Ghana viisa saamisest. Aga lõpuks jõudsid ikkagi ka Bulgaariasse ja piilusid selle maa kuulsaid inimesi ja ilusamaid paikasid.
"Jäljed gloobusel" 135. saade. Bulgaaria. 6. veebruaril kell 11 Kukus.
Läti koos Kristjan Ojanguga vol II. Väints ja Karu tegelikult aimasid, et kui Kristjan Ojang stuudiosse kutsuda Lätist rääkima, siis ta võib keelduda lahkumast. Lülitasime siis mikrofonid jälle sisse ja hakkasime pajatama.
Läti koos Kristjan Ojanguga. Meie saatekülaline sattus Lätti esimest korda hoopis teistmoodi, kui tavaliselt eestlased satuvad. Kui enamasti eestlasi esimest korda viiakse Lätti, siis tema läks täitsa ise koos pruudiga. Vabatahtlikult ja täiskasvanuna. Temaga koos parandame juba ilmnenud ebatäpsused Lätist rääkimisel ja tutvume kuulsate lätlastega.