Järjejutt
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/Et26reV20ViLF2qA81sGnLz6CwmxwMDJTkUwOnBf.png)
Episoodid
Johannes Selg „Sipelgas Si“ Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.
Selle nädala "Järjejutu" minutites kuulete katkendeid esmakordselt 1939. aastal ilmunud raamatust, mis jutustab allegoorilise loo, kirjeldades loodust inimestele omaste tunnete ja käitumise abil, või siis vastupidi – annab inimtegevusele koha looduses. See on romaan sipelgate elust.
Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutites kuuleme katkendeid Läti kirjaniku Inga Gaile romaanist "Ilusad", mis viib meid tagasi II maailmasõja aegsesse Euroopasse. Kuidas tulid Läti naised toime totalitaarsete režiimide ja sõjatraumadega?
Selle nädala Kuku Raadio järjejutuminutites elame kaasa misantroobist õpetlase Ignatius J. Reilly äpardustele ja seiklustele USA lõunaosariikides.
Selle nädala järjejutuminutid viivad meid tagasi aega, kui sündis Jaapani majandusime. Kuidas elasid sel ajal Tokyo kodutud, keisripere liikmed ja paljud teised jaapanlased?
James Rebanks "Inglise pastoraal" Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.
Selle nädala "Järjejutt" jutustab loo, kuidas üks minevikust juhinduv talupidaja asub päästma killukest Inglismaad, mis nüüd kuulub talle. Ta teeb kõik, mis suudab, et taastada kadunud elu ja jätta endast pärand tulevastele.
Katherine Pancol "Pruudil olid jalas kollased saapad. I osa" kirjastuselt Tänapäev.
Sel nädala Kuku raadio järjejutt viib meid Bordeaux’ veinimõisa, mis on tulvil saladusi, reetmisi ja vihavaene ning kus iga dünastia liige mängib mingit mängu, et oma positsiooni parandada.
Kate Brown on pühendanud kogu elu perele. Aga nüüd on lapsed laiali sõitnud ja Kate peab endalt küsima: kes ta on, kui ta pole enam ema ega abikaasa?
Selle nädala Kuku Raadio järjejutuminutid viivad meid Afganistani sõja aegadesse. Svetlana Aleksijevitš toob meieni paljude inimeste valusaid meenutusi 10-aastasest sõjast, mis kuulutas ette Nõukogude Liidu lõppu.
Nobeli preemia laureaadi Svetlana Aleksijevitši "Tsingist poisid", kirjastuselt Tänapäev.
Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutites kuuleme kurbnaljakaid lugusid vene teatri vastupandamatust kutsest, mis võib mõnele teatraalile ka hukatuslikuks saada.
Tragikoomilise „Ärge jätke mind siia üksi!“ tegevus toimub 1940.–1960. aastate lõbujanulises ja poliitilistest intriigidest pulbitsevas islamimaailma kultuuripealinnas Kairos. Peategelaseks on judaismist islamisse üle läinud Lucy-nimeline naisterahvas: emalikust armastusest, kuid ka naiselikest kapriisidest pakatav juuditar, kes ühiskondliku staatuse ja raha järel tormates kogeb nii võite kui kaotusi, õnne ja hingeahastust.