Jukuraadio
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/wwwiRIeHz3kaR9j57awPlha6DbkpyBmygHP38Ixl.png)
Episoodid
- Juku-Kalle köögilaud on ikka veel Tartus. Eelmisel korral lauda istunud kirjanik Mart Kivastik ja arhitekt Andres Lunge pole viitsinud üldse ära minna, vaid jätkavad mälumatka väikese Tartu 1970ndate ja 1980ndate aastate tänavail, hoovides, platsidel, puhvetites ja kauplustes. Teel kohtame ägedaid agulitüüpe, aga uitame ka paneelrajoonides. Saate ajandiks on Kivastiku film “Taevatrepp”.
- Juku-Kalle Raidi köögilauda on ennast sättinud kirjanik Mart Kivastik ja arhitekt Andres Lunge. Et ilm näitab end sombuse ja jahedapoolsena, ongi paras teha üks sulnis retk tagasipöördumatusse minevikku. Uitrame Mardi ja Andrese abijuhtimisel mööda 1970ndate ning 1980ndate Tartu tänavaid. Siin saate esimene osa, nädala pärast ka järg. Igal juhul saame me teada, kuidas käis elu Tartu agulites, aga ka paneelmajades. Läheme külla seal toimetanud inimestele, kellest suur osa on juba lahkunud, aga meenutame ka kõike muud, mis noorel Mardil ja Andresel Tartus ette tuli ja mille kõigega nad seal rinda pistma pidid. Saate ajendiks sai Kivastiku film "Taevatrepp".
Jukuraadio köögilauas on Juku-Kallel teist nädalat külas uimastikahjude vähendamise entusiastid, tugiisikud ja uimastitarvitajate õiguste eestvõitlejad Margus Lõvi ja Mart Kalvet organisatsioonidest LUNEST, Convictus, ReAgentuur ja Ravikanep. Kaheosalise saate teises osas jätkuvad lood globaalse uimastikeelupoliitika ajaloost ja seostest repressiivsete rumalustega, Eesti erilisusest narkoeksperimentide tallermaana ning tõenduspõhisema uimastipoliitika perspektiividest. Kes on süüdi selles, et Eestis on rekordiline uimastisuremus ja mida tuleks muuta? Jukuraadio köögilaua taga räägitakse seegi kord sotid sirgeks!
- Jukuraadio köögilauas on Juku-Kallel külas uimastikahjude vähendamise entusiastid, tugiisikud ja uimastitarvitajate õiguste eestvõitlejad Margus Lõvi ja Mart Kalvet organisatsioonidest LUNEST, Convictus, ReAgentuur ja Ravikanep. Kaheosalise saate esimeses jaos tehakse juttu globaalse uimastikeelupoliitika ajaloost ja seostest repressiivsete rumalustega, Eesti erilisusest narkoeksperimentide tallermaana ning tõenduspõhisema uimastipoliitika perspektiividest. Kes on süüdi selles, et Eestis on rekordiline uimastisuremus ja mida tuleks muuta? Jukuraadio köögilaua taga räägitakse seegi kord sotid sirgeks!
Jukuraadio 456. saade: Putinistidest sõjakurjategijad Eesti vanglas. Juku-Kallet asendab köögilauas Kert Valdaru (varasemate Juku Raadio rubriikide Ornitoologiaminutid ja Valdaru lauanurk eestvedaja), kelle vestluskaaslasteks on Vanglateenistuse juht Rait Kuuse. Saates arutletakse: milline on Eesti vanglasüsteemi valmisolek putinistidest sõjakurjategijaid vastu võtta? Kes ja mis ootab neid Eesti vanglas ees? Milline saab olema nende päevakava? Millised võimalikud tegevused ja taasühiskonnastamise programmid ootavad sõjakurjategijaid? Ja paljut veel.
Valimisnädalal on liikvel igasugused tüübid, telgid kaasas. Aga ajalugu pakub meie mütoloogiast üldse põnevaid tegelasi. Juku Raadio 455. saates räägib Eesti rahva mütoloogilistest peletistest, aga ka muidu igasugustest salapärastest tegelastest, haldjatest ja vaimudest professor Marju Kõivupuu. Kratid, pisuhännad, leviteerimisässad, tondid, puraskid, koerakoonlased, metsavaimud ja kõik kes veel on iidsetest aegadest meie kõrval elanud. Kuna Juku-Kalle ise kandideerib E200 nimekirjas Mustamäel ja Nõmmel, siis tegutses ta selles saates kaablimehe, mitte saatejuhina. Aga nagu kogu eesti rahvas teab – Kõivupuule pole vaja mingit saatejuhti.
Eetris on "Jukuraadio", järjekorraga 454. saade. Seekord on on Juku-Kalle asemel tema naissoost maapealne asemik Aet Kukk, kes on Inimõiguste Instituudi tegevjuht. Saate külalised on Kristina Mänd E-riigi Akadeemiast ja Eeva Eek-Pajuste, kes on Kaitseuuringute Keskuse, Lennart Mere konverentsi tegevjuht. Räägime valimiskompassidest, inimõiguste aastakonverentsist ja alguses ka köögijuttu. Säti ise nagu õigeks pead.
Jukuraadios räägivad IT-ekspert Andres Kütt ja Postimehe ajakirjanik Aarne Seppel sellest, kuidas paarikümnest podcastist sai enam kui 450-leheküljeline raamat, milles on jäädvustatud intervjuude vormis Eesti juhtivate IT-inimeste esimesed sammud arvutite ja tarkvarani. Kaheksakümnendad olid Eestis IT vallas metsikud ja vabad, just see andis tõuke üheksakümnendate lõpul panna alus Eesti digiriigi loole.
"Jukuraadio" saade nr 452. Juku-Kallet asendab köögilauas Kert Valdaru (varasemate Juku Raadio rubriikide Ornitoologiaminutid ja Valdaru lauanurk eestvedaja), kelle vestluskaaslasteks on terava sotsiaalse närviga kultuuriinimesed: näitleja Peeter Oja ja Augustibluusi pikaaegne korraldaja Indrek Ditmann. Koos tullakse "Jukuraadio" kuulajatele appi, et aidata neil teha Riigikogu valimistel õige valik. Analüüsitakse erakondade valimiste sloganeid, rahastust, kandidaatide nimekirju ja valimisprogramme. Samuti paljastatavad köögilaualised enda poliitilised veendumused.
Jukuraadios on seekord välispoliitika ekspert Kadri Liik ja ajakirjanik Aarne Seppel. Räägime Saksamaast ja Poolast sõja taustal, kas üks tähtsust kaotav suurriik ja teine püünele tulev värske energia? Juttu tuleb ka meedia rollist sõja kajastamisel, kas erapooletus on võimalik ja alati vajalik? Suures plaanis on must must ja valge valge, aga kas vajame ka pooltoonides analüüsi?