Krimiraadio
Episoodid
Selle nädala "Krimiraadios" võtame ette tagaotsitavate värskeima nimekirja. Keda, millise kuriteo eest ja kui pikka aega juba taga otsitakse? Kes on kõige ohtlikum kurjategija ses nimekirjas? Millise imenipiga suutis tagaotsitav end aastaid politsei eest peita? Neile ja teistele teemakohastele küsimustele vastab põhja politseiprefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre. Saate teises pooles räägib Tallinna vangla direktori asetäitja Enar Pehkida, mida saab kinnipidamisasutus teha selleks, et vangla oleks siiski turvaline. Miks vaatamata kõigile jõupingutustele ei õnnestunud noore inimese tapmist ära hoida? Saadet juhivad Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. "Krimiraadio" on eetris teisipäeviti kell 13.00
Värske "Krimiraadio" uurib, millised on 2025. aasta alguse seisuga kõige levinumad petuskeemid ja netikelmused, millega jätkuvalt inimeste pangaarveid tühjendatakse. Kuidas kurjategijate plaanid eos ära tunda ja kuidas hoiduda? Kõigest sellest räägib Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre.
Saate teises pooles räägime alaealistest vangidest. Millega noored inimese hakkama on saanud, et neile karm vanglakaristus on määratud? Kas vangis istuvad alaealised on lootusetult hukas seltskond või siiski mitte? Mida me vanglasüsteemis tehakse, noored kurjategijad siiski enam-vähem talutavateks kodanikeks kasvatada? Neile ja teistelegi teemakohastele küsimustele vastab Viru vangla sotsiaaltöötaja Triin Tarendi.
"Krimiraadio" on saatejuhid on Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Püsieksperdiks on endine tipp-politseinik ja poliitik Andres Anvelt.
Saade on eetris teisipäeviti kl 13.
Alanud aasta esimeses "Krimiraadios" uurime, millised olid möödunud aasta kõige enam kõneainet pakkunud kuriteod ning millise tulemuseni on nende uurimine viinud. Millised liikumised ja muutumised on viimasel ajal kuritegelikus maailmas toimunud ning milliseid ilminguid tuleb iseäranis tähelepanelikult jälgida? Teemat aitab lahata põhja politseiprefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre.
Saate teises pooles on külas Eesti Päevalehe ja Delfi krimiajakirjanik Aleksander Pihlak, kellega koos analüüsime kurjategija Valeri „Jokker“ Ramjala juhitud allilmagrupeeringu jõulist tõusu ning haledat lõppu.
Aasta viimases "Krimiraadios" uurime, mis mõju on vana kooli allilmategelasel tänapäeva kuritegevuses? Kelle ülesandel tegutses geneetilise testimisega tegelevast ettevõttest Asper Biogene andmeid varastanud neljaliikmeline grupp, mida juhtis Venemaa kodanik Vladislav Rõbakov? Kas Skandinaavias üha rängemaid tagajärgi tekitav noortegängide omavaheline võitlemine ulatub ka Eestisse ning kui ulatuslik on nn valgekraeline kuritegevus?
Kuna aasta viimase "Krimiraadio" külaliseks on keskkriminaalpolitsei juht Leho Laur, tulevad saates jutuks paljud teemad, millega eeskätt see politseiasutus tegeleb.
Saadet juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. "Krimiraadio" on eetris teisipäeviti kl 13.
Kuna eile oli rahvusvaheline korruptsioonivastane päev, siis on mõistlik uurida, kas Eesti eeskujulik positsioon kõikvõimalikes korruptsioonitaju mõõtvates ja näitavates uuringutes lubab meil arvata, et eestlane ei küsi ega maksa altkäemaksu? Või meie korruptsioon lihtsalt paremini peidetud? Küsimustele vastavad keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Aivar Sepp ja vanemprokurör Kaido Tuulemäe. Saate põhiteemaks on 30 aasta tagused traagilised sündmused Mäo teeristil. Meenutame koos Andres Anveltiga, millistel asjaoludel pidid sel ööl elu jätma tööülesandeid täitnud kaks noort politseiametnikku.
Kes ja miks avas noorte korravalvurite pihta tule? Mis ime abil suurem osa kurjategijaid paari päevaga leiti? Miks pääses üks kaabakas Venemaale pakku? Millised järeldused tegi noor riik pärast säärast jõhkrat kallaletungi?
"Krimiraadio" on eetris teisipäeval kl 13. Saatejuhid on ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Püsieksperdina on toeks Andres Anvelt.
Selle nädala "Krimiraadios" räägib ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse Virumaal enim levivatest meelemürkidest, piirkonna suurimatest narkomogulitest ning edukatest politseioperatsioonidest, mille kõigus võeti vahele ülisuured narkokogused ja sellega seotud inimesed rajalt maha.
Saate teises pooles selgitab riigi infosüsteemi ameti ennetusjuht Kaisa Vooremäe, kuidas märgata ning mis võtetega tõrjuda arvepettureid. Need nutikad kurjategijad on viimasel ajal mitmestki firmast petnud välja vägagi suuri rahasummasid.
"Krimiraadio" saatejuhid on Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Eksperdina lööb saates kaasa Andres Anvelt.
"Krimiraadio" on eetris teisipäeviti kl 13.
Tänases "Krimiraadios" räägime häkkeritest ja häkkimisest. Ehk sellest, kuidas ühel 23-aastasel andekal mehel õnnestus end Eestis vanglasse istuma häkkida. Lugu aitavad lahata riigiprokurör Vahur Verte ning keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juht Ago Ambur.
Saate teises pooles räägime naistevastase vägivalla vastu võitlemisest. Kas ja kuidas poliitikutes suur seletamine aitab meid selles võitluses? Kas Eesti on selles küsimuses kasvamas normaalseks Euroopa riigiks või oleme jätkuvalt nagu rusikatega vehkiv asiaatlik hõim? Neile küsimustele aitab vastused leida põhja prefektuuri politseileitnant Oksana Nikiforova.
"Krimiraadio" saatejuhid on Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Püsieksperdi rollis on Andres Anvelt. Saade on eetris teisipäeval kl 13.
Kuna eile, 18. novembril oli laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev, tegeleb teemaga ka tänane "Krimiraadio". Mis on laste seksuaalne väärkohtlemine? Kui tõsise probleemiga on tegu, kuidas sellest hoiduda ja kuidas täpsemalt võidelda? Saates aitavad probleemi lahata Tartu ringkonnaprokurör Jane Pajus ning politsei- ja piirivalveameti ennetuse ja süüteomenetluse büroo ennetusteenuse juht Gerli Grünberg. "Krimiraadiot" juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Saade on eetris teisipäeval kl 13.
Tänase krimiraadio põhiteemaks on hämmastavalt nahaalsed kelmid, nende keerulised petuskeemid ning põhjused, miks siinsed inimesed jätkuvalt nii kergeusklikult kelmide ohvriks langevad. Teemat aitavad analüüsida põhja ringkonnaprokurör Laura Bellen ning põhja politseiprefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre. Tambre aitab ka selgusele saada, mis asjaoludel süttisid sel nädalavahetusel Tallinna vanalinnas päris mitu autot.
"Krimiraadio" saatejuhid on Raul Ranne ja Karel Reisenbuk, püsieksperdi rollis on Andres Anvelt. Saade on eetris teisipäeval kl 13.
Selle nädala "Krimiraadios" võtame fookusesse taas kaks teemat. Kõigepealt räägime nähtusest, mis aina jõulisemalt endast teada annab. Räägime isehakanud pedofiiliküttidest, kes aeg-ajalt võtavad endale ka kohtumõistja ja karistaja rolli. Kellega tegu? Ja kuidas sellisesse isetegvusse suhtuda, sellest kõneleb põhja politseiprefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.
Saate teises pooles aitab munitsipaalpolitsei juhataja Elari Kasemets selgusele jõuda, millised volitused ja võimalused on mupol uulitsapättide, elukutseliste joodikute ja hulkuma pääsenud murdjakoerte ohjamisel.
"Krimiraadio" saatejuhid on ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Eksperdina lööb kaasa endine tipp-politseinik ja poliitik Andres Anvelt, kes praegusel ajal tegutseb erabisnessis.
Saade on eetris teisipäeviti kl 13.