Krimiraadio
Episoodid
Selle nädala „Krimiraadios“ uurime, kes on need noored, kes õhtuti Tallinnas Kanutiaia pargis üksteisega veriselt arveid õiendavad ning miks on taas hüppeliselt kasvanud narko üledooside ja üledoosist põhjustatud surmade näitajad. Samuti vaatame tagasi 23 aastat tagasi sügisel riiki vapustanud metanoolitragöödiale. Milliste jõupingutustega suutis politsei peatada surmavat jooki levitanud salaalkoholi müügivõrgu tegevuse ning kuidas paljastati kogu kuritegelik ahel ja selle võtmeisikud? „Krimiraadios“ on neist teemadest rääkimas põhja politseiprefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre ning omal ajal metanoolitragöödia uurimisgruppi juhtinud Nils Sempelson. Saatejuhid on ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk.
Sügishooaja teise „Krimiraadio“ teemadeks on salakaubandus Eesti-Vene piiril ning hullumeelne olukord Eesti liikluses.
Maksu- ja tolliameti Narva tollipunkti juhataja Ants Kutti kirjeldab, milliseid keelatud ja sageli ka ohtlikke kaupu on viimastel kuudel üritatud üle piiri toimetada ning kui leidlikud ja n-ö kehateadlikud on inimesed salakauba peitmisel.
Saate teises pooles räägime politseikolonelleitnant Sirle Loigoga viimasel ajal Eesti üldsust vapustanud raskete liiklusõnnetuste põhjustest ja üksikasjadest. Ühtlasi püüame selgusele jõuda, miks just sel suvel on pilt liikluses sedavõrd traagiline.
„Krimiraadiot“ juhivad on ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Saade on eetris teisipäeviti kl 13.
"Krimiraadio" alustab taas! Hooaja esimeses saates vaatame üle ja analüüsime suvist krimistatistikat. Mis juhtus, kus juhtus ja miks juhtus? Värske "Krimiraadio" põhiteema on aga noorte kuritegevus. Kuidas saab nii olla, et uudised vahendavad liigagi sageli võigastest kuritegudest, mille toimepanejateks on lapseohtu noored, aga riik on jätkuvalt uhke, et vanglates pole ühtki alaealist vangi? Kas riik on noorte kurjategijate suhtes liiga hea? Ega me leebelt noomides ja pead silitades ei kasvata uut pätipõlvkonda? Või pole olukord nii hull nagu mõni üksik julm lugu ehk arvata laseb? Vastuseid neile ja teistele asjasse puutuvatele küsimustele kuuled "Krimiraadios".
Saade on eetris teisipäeviti kl 13
Tänases hooaja viimases saates räägime põhjalikumalt naiste kuritegevusest, naisvangidest ja võib-olla ka naisvangide subkultuurist, kui selline nähtus üldse eksisteerib. Teemat aitab vaadelda pikaaegse kogemusega spetsialist, Tallinna vangla inspektor-kontaktisik Olga Bolmat.
Abiks on ka ekspert, endine tipp-politseinik, poliitik ning kirjamees Andres Anvelt.
Saadet juhivad Raul Ranne ja Karel Reisenbuk.
Tänases saates räägime kokkuvõtvalt sellest, kuidas on keerulised ajad viimase poole aasta jooksul mõjutanud kuritegevuse pilti ning kuivõrd on kasvanud tapmiste, röövimiste ja varguste arv. Kas meie tänavad on ohtlikumad kui näiteks paar aastat tagasi? Muu hulgas saame teada, et mis asju ajavad Eestis venekeelsed natsikambad.
Saate külaliseks on Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares. Abiks on ka ekspert Andres Anvelt.
Saadet juhivad Raul Ranne ja Karel Reienbuk.
Tänane saade on pühendatud peaasjalikult minevikusündmustele.
Krimiraadio regulaasemad kuulajad on ehk märganud, et teatud perioodi tagant oleme teinud nn nostalgiasaateid, mis on rohkem vaadelnud minevikus toimunud juhtumeid, nähtusi ja sündmustega seotud persoone. Oleme rääkinud asjadest, millest sai alguse uuema aja Eesti kuritegevus ja kasvas välja tänapäevane politseisüsteem.
Tänase saate külaliseks on Veiko Kulla - mees, keda on kutsutud probleemide lahendajaks ent kes tegelikult oli aktiivne ja tegus osaline taasisesesivunud Eesti korrakaitsesüsteemi loomisel.
Saadet juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk, eksperdina lööb kaasa ka endine tipp-politseinik, poliitik ning kirjamees Andres Anvelt.
Kui tihti oleme oma saadetes käsitlenud krimimaailma läbi prokuröride ja politseinike silmade, siis sel korral kavatseme piiluda nende inimeste maailma, kelle töö on kas kahtlustuse või süüdistuse saanud inimeste kaitsmine. Ehk siis – juttu tuleb advokaatide töö telgitagustest. Kui kerge või raske ikkagi on kaitsta kurjategijaid, jätiseid ja millal on advokaadil õigus loobuda? Seekord on Krimiraadiol külas Vladimir Sadekov endanimelisest õigusbüroost ning Gregori Palm Widen Legali büroost.
Saatejuhid on Raul Ranne ja Karel Reisenbuk.
Tänases saates räägime pikemat või lühemat aega vanglas karistust kandnud isikute taasühiskonnastamisest - muredest, probleemidest ja ehk ka rõõmudest. Teemat aitab lahata sisekaitseakadeemia vanglateenistuse kolledži taasühiskonnastamise õppetooli lektor Maret Miljan. Eksperdina lööb kaasa endine tipp-politseinik, poliitik ja kirjamees Andres Anvelt.
Saadet juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk
Tänase saate teema on paljuski hoiatav – ravimid ja eluohtlikud ravimilaadsed tooted Eesti narkoturul.
Millised surmavad tabletid on turul, kuidas need riiki jõuavad ning kes levitavad? Selles kõiges aitavad selgusele jõuda Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro ning Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna narkotalituse juhataja Raul Koppelmaa.
Saadet juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk
Seekordses Krimiraadios tuleb juttu politseiõppe tulevikust, olevikust ja pisut ka minevikust. Tänases saates räägime nimelt kõigest sellest, mida tehakse politsei- ja piirivalvekolledžis. Saates on külas endine tipp-politseinik ja siseminister, praegune Sisekaitseakadeemia Politsei-ja Piirivalvekolledži direktor Kristian Jaani. Koos Kristianiga võtab laua taga koha sisse ka meie püsiekspert Andres Anvelt.
Saadet juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk.