Krimiraadio
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/YXJdknCK29WIfPvh2sF8iQGlKQyBBFW1xINl3SH9.png)
Episoodid
Värskes "Krimiraadios" küsime keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juhilt Ago Leisilt, kas viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud üledoosisurmade taga on otsapidi Läti päritolu kuritegelikud jõugud, kelle kaudu liigub Eestisse just see kõige rängem narkoaine. Kui see on nii, siis mida säärase teadmisega peale hakata ning kuidas tegutsetakse.
Saate teises pooles vaatame otsa väga hämarale teemale – räägime abistatud enesetapust. Paljude jaoks tundub ainuüksi selle sõnapaari mainimine kriminaalne. Miks see nii on ja kuidas olukorda lahendada, et Eestis poleks ega tuleks isehakanud “dr Surmasid” – neile küsimustele aitavad vastata WIDENI advokaadibüroo advokaadid Elise Altroff ning Kaisa-Maria Kubpart.
Ja loomulikult ei jäta me tähelepanuta fakti, et täpselt 100 aastat tagasi hakati Eestis andma politseialast spetsharidust.
"Krimiraadiot" juhtivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Eksperdina lööb kaasa Andres Anvelt.
Värske "Krimiraadio" esimeses pooles on saatekülaliseks Tartu maakohtu esimees Marek Vahing ning räägime ülimalt keerulistest ja emotsionaalselt rasketest kuritegudest n-ö kohtuniku vaates.
Saate teises osas uurime, kuidas saab olla nii, et esmalt kümneks aastaks vangi mõistetud narkopätti ühtäkki Eesti kohtusüsteemi poolt vabadusse lubatakse ja riigist põgenema lubatakse… selleks, et hakata sama meest uuesti mööda ilma taga otsima ja vangi tagasi tooma. Kuidas ja miks selline pealtnäha jaburus võimalikuks sai? Ses pealtnäha arusaamatus loos aitavad selgust luua riigiprokurör Vahur Verte ning keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juhti Ago Leis.
"Krimiraadiot" juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Eksperdina on abiks Andres Anvelt. Saade on eetris teisipäeviti kl 13.00.
Tänase "Krimiraadio" esimene teema on porduelu ning kupeldamisbisnis Tallinnas. Möödunud nädalal mõistis Harju maakohus süüdi kaks siin kandis aktiivselt tegutsenud Rumeenia päritolu kupeldajat, kes muuhulgas plaanisid seda turgu ja äri enda kontrolli alla saada. Millega täpsemalt tegu ja mis prostitutsiooniäris laiemalt toimub, sellest aitavad meil aimu saada Põhja politseiprefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegevuse talituse juhtivuurija Margo Kivila ning sisekaitseakadeemia õppejõud ning endine Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhtivuurija Ardo Ranne.
Saate teises pooles räägime eluaegsete vangide vanglatest pääsemisest. Järjest on tulnud uudised, et üks või teine kunagi äärmiselt võika kuriteoga hakkama saanud tegelane on juba pääsenud või pääsemas vabadusse. Mis toimub? Miks me laseme vabadusse inimesi, kes oma jubedate veretegudega on tõestanud, et ei sobi ühiskonda. Olukorda aitavad selgitada Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Günter Koovit ning "Krimiraadio" püsiekspert Andres Anvelt, kes oma varasemas elus on aidanud nii mõnegi roimari eluks ajaks trellide taha saata.
"Krimiraadiot" juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Saade on eetris teisipäeviti kl 13.00
Tänase "Krimiraadio" esimeses pooles räägib Keskkonnaameti uurimisosakonna juht Rocco Ots, milliste ränkade keskkonnakuritegude ja loodusroimade lahendamisega tuleb tema meeskonnal igapäevaset tegeleda. Millise pahatahtliku saastamise tõttu kannatab loodus kõige enam ning milliseid haruldasi ulukeid jahivad salakütid kõige parema meelega?
Saate teises pooles tuleb juttu äsja valitsuselt rohelise tule saanud vanglarendi idee. Milliseid võõramaiseid vange me Eestisse siis ootame ja milliseid mitte? Millised saavad olema me vanglasüsteemile suurimad väljakutsed? Sellest tuleb meile rääkima justiits- ja digiministeeriumi vanglate osakonna arendusnõunik Tiina Unuks, kes on ühtlasi vanglarendi töörühma juht.
"Krimiraadio" saatejuhid on ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk, eksperdina on toeks Andres Anvelt. Saade on eetris teisipäeviti kell 13.
Tänase "Krimiraadio" esimeses pooles räägime sarivarastest ja kevadisest varguste lainest. Nimelt veebruari lõpus pidas politsei kinni 39aastase mehe, keda kahtlustatakse Kiilis, Sakus ja Nõmmel kaheksasse elumajja tungimises ning sealt eri esemete varastamises. Kellega täpsemalt tegu, kuidas mees tegutses, kuidas tabati ning muud taustainfot räägib saate esimene külaline Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Elari Haugas. Saate teises pooles selgitame, miks on noortel ja vanadele inimestel ohtlik levitada sotsiaalmeedias endast tehtud alastifotosid. Selgitame, milline laastav kuritegelik pall võib veerema minna, kui intiimseid kaadrid jõuavad kuritegelikesse kätesse. Probleemi olemust ja ulatust aitab selgitada Põhja ringkonnaprokuratuuri alaealiste ja lähisuhtevägivalla kuritegude osakonna prokurör Annika Vanatoa.
"Krimiraadiot" juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Saade on eetris teisipäeviti kl 13
Tänase krimiraadio teises pooles uurime, millised tapvad mõnuained on imbumas narkoturule. Ühtlasi kiikame ajas tagasi ning räägime ainetest, mis varasematel aastatel kõige enam noori inimesi teise ilma saatnud. Narkomaailma varjatud poolest kõneleb Eesti Psühhotroopsete ainete sõltlaste ühingu LUNEST juhatuse liige Mart Kalvet. Saate esimeses pooles vaatame otsa majandus-ja korruptsioonikuritegudele. Mitte üksnes seepärast, et seesuguste kuritegude menetlemist juhtiv ringkonnaprokuratuur tähistab just täna esimest sünnipäeva, vaid ikka seetõttu, et tegu on kõige salakavalama, laastavama ning uurimise seisukohalt kõige keerulisema kuriteoliigiga. Krimiraadio stuudios on vanemprokurör Kaido Tuulemäe ja Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude juhi Ivo Raudheiding.
Krimiraadio saatejuhtideks on ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk.
Värske "Krimiraadio" esimeses pooles räägime nn Kairi Kuusemaa kaasusest, mis on Eesti inimeste silme ees püsinud läbi kogu möödunud aasta. Pärnu maakohus mõistis naise möödunud neljapäeval lapse tapmises süüdi ning määras talle karistuseks kolme aasta ja üheksa kuu pikkuse vangistuse. Paljudel on kogu sellest loost kujunenud väga rasked ja vastakad mõtted ning rohkelt küsimusi. Ja neile aitab vastata "Krimiraadio" tänane esimene saatekülaline, Kairi Kuusemaa kaitsja Robert Sarv.
Saates teises pooles võtame ette justiitsministeeriumi värskelt avaldatud kuritegevuse statistika. Mullu registreeriti kokku 28 345 kuritegu. "Krimiraadios" püüame selgitada, millised olulisi momente ja probleeme peaks selle suure numbri taustal märkama ning milliseid järeldusi tuleb teha. Selles aitavad meid justiis- ja digiministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Laidi Surva ning Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Priit Heinsoo.
Saadet juhivad ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk.
Värske "Krimiraadio" esimeses pooles räägime üksikasjalikult kõigest sellest, mis toimub Põhja-Eesti kuritegevuses. Saame seda teha, sest "Krimiraadio" külaliseks on Põhja politseiprefektuuri prefekt Ats Kübarsepp.
Tänase saate lõpuosas püüame aru saada, miks ikka veel veetakse läbi Eesti Venemaale luksuskaupa, millele peaksid ammuilma kehtima kõige karmimad sanktsioonid. Kuidas petuskeemid toimivad ning kes sel alal toimetavad, sellest räägib maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Hannes Umborg.
"Krimiraadio" saatejuhid on ajakirjanikud Raul Ranne ja Karel Reisenbuk. Abiks on püsiekspert Andres Anvelt – endine tipp-politseinik, poliitik ja kirjamees.