Poliitikaguru
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/QPzXkiknN9MxbFSbr4Qbp2xfShDPAU2rFpMjSXYE.png)
Episoodid
Külli Taro, Tarmo Jüristo ja Keit Kasemets arutavad Keskerakonna poolt esile kutsutud valitsuskriisi üle. Miks Keskerakond ei taha Reformierakonnaga valitsus olla ja kellele Jüri Ratase süda tuksub? Kui hulluks läheb sügisel majandusseis ja kas saame koos LNG terminali kokkuleppega lõpuks vene gaasist vabaks?
Poliitikaguru võtab hinnata, kas Ekspressi ajakirjanikud said õiglaselt trahvi või löödi ajakirjandusvabadus risti? Mõõdame ka hinnatõusu kiirust ja hindame galopeeriva inflatsiooni tagajärgi. Seame stardijoonele ritta valimiskampaaniaks valmistuvad erakonnad ja lõpetuseks ootame 9. maid! Saates löövad kaasa Tarmo Jüristo, Tõnis Leht ja Külli Taro.
Mida teha Vene gaasiga? Kas maksta eurodes või rublades või keerata kraanid kinni? Kuhu tüürib Narva tormiline munitsipaalpoliitika? Kas Twitter on väärt 44 miljardit dollarit? Ja kas Prantsusmaa sai parima presidendi? Saates löövad sel korral kaasa Erik Moora, Maris Hellrand ja Tõnis Leht.
Seekord löövad saates kaasa Karoliina Ainge, Kaspar Oja ja Tõnis Leht. Teemadeks lisaeelarve, energiajulgeolek, vaenulikud sümbolid, poliitikute ja ühiskonna suhtumine sõjapõgenikesse. Viskame pilgu ka Prantsusmaa presidendivalimistele.
Seekord hindame Euroopa valmisolekut Venemaad sanktsioonidega karistada ning Eesti võimet ennast idanaabri energiaallikatest lahti ühendada. Räägime sõja mõjust rohepöörde eesmärkidele ja kiirusele. Vaatame otsa ka galopeerivale hinnatõusle ja selle leevendamise plaanidele lisaeelarves ja poliitikute peades. Saadet veavad Helen Sooväli-Sepping, Erik Moora ja Tõnis Leht.
Räägime värsketest võbelustest sisepoliitikas ja lisaeelarve plaanidest. Analüüsime sõja majandusmõjusid ning reaalseid võimalusi Vene gaasikraanide sulgemiseks. Otsime mõistlikku lahendust sõjapõgenike koolitee jätkamiseks ning paneme näpu peale valimistele Ungaris. Saates löövad kaasa Maris Hellrand, Keit Kasemets ja Tõnis Leht.
Sõda küberruumis ja kuidas see ulatub Eestisse? Mida teha agressiivsete sõjasümbolitega? Kas ja kuidas keerata kinni Venemaa gaasi- ja naftakraanid? Kui tugevalt puhuvad sisepoliitilised tõmbetuuled kaitsepoliitikat ümber? Kuidas tagada ukraina lastele korralik haridus? See on valik küsimusi, millele otsime saates vastuseid. Saadet veavad Liisa Past, Andi Hektor ja Tõnis Leht.
Venemaa pealetung Ukrainas on jäänud toppama ja sõda on muutunud staatilisemaks, kuid sõja mõjud Eestile kasvavad ja arenevad. Analüüsime Eesti võimet aidata Ukraina põgenikke, sõja mõju Eesti sisepoliitikale ning konfliktist tingitud muutusi energeetikas ja metsanduses. Stuudios on Annika Arras, Tarmo Jüristo ja Tõnis Leht.
Mis suunas Venemaa oma agressiooni Ukainas tüürib? Millised on Ukraina võimalused ellu jääda? Kas lääneriigid on sanktsioonide ja sõjalise abiga Ukrainat piisavalt toetanud? Mida teha Venemaa energiaekspordiga? Kuidas mõjutab sõda Eesti majandust ja politiikat? Asjade keerulist seisu analüüsivad Lavly Perling, Tõnis Leht ja Andreas Kaju.
Proovime selgeks saada kas läänel on veel võimalus või elame me juba Putini maailmas. Mida see tähendab kui ütleme et "Ukraina võidab sõja”? Kas sanktsioonid suruvad Putini põlvili? Mida lääs saab Ukraina aitamiseks veel teha? Kas Eesti julgeolekule on otsene oht? Kuidas saame aidata sõja eest põgenevaid ukrainlasi? Nendele küsimustele proovivad vastuseid leida Erik Moora, Karoliina Ainge ja Keit Kasemets.