Pühade eriprogramm
Episoodid
Tagasivaade Eesti kinolevi 30 aastale. Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.
Külas Andres Raid ning Tiit Made. Saadet juhib Madis Kimmel.
Keskpäevatund
5 aastat hiljem
Eestis elas aasta alguse seisuga 5745 Jaani, Johanit või Johannest. 24. juunil on kõigi nende nimepäev. Timo Tarve leidis kõigi nende seast ühe pühendunud Jaani, ühe särava Johani ja ühe tegusa Johannese ning palus nad stuudiosse rääkimaks iseendast, oma tööst ja elust ning mõistagi ka oma nimest. Jutuajamisi erisaates "Jaan, Johan ja Johannes" saab kuulda jaanipäeval kell 14. Saatejuht on Timo Tarve.
Täna saab 50 aastaseks Paduvere Talumuuseum, kus praegu toimetab Tiit Lääne, spordiajakirjanik ja arvukate raamatute autor. Aastakümnete jooksul on muuseum kogunud ja näidanud meie talupoegliku rahva ajalugu, korraldanud vabaõhukonverentse, teatrietendusi, kontserte ja spordivõistlusi. Juubeliks valmis ka raamat talumuuseumi poolsajandi pikkusest tegevusest. Jõgevamaal asuvas muuseumis käis Madis Ligi.
Just praegu on päevad kõige pikemad ja öödes maagiline võluvägi. Neidudel peas lillepärjad, teeme sauna, süütame lõkked ja tunneme rõõmu! Aga mida head paremat lõkke kõrval süüa, millised maitsed ja miks on eestlastele meelepärased, sellest räägime eesti barbecue vanaisa Jaan Habicht`iga. Saatejuht on Ruth Tiidemann.
Miks kutsutakse luuramist maailma vanuselt teiseks ametiks? Kas FSB lasi Venemaa õhku? Kuidas Mitrohhin KGB arhiivi Lubjankalt välja vedas? Kas reeturiteks saadakse suurest saamahimust? Need on vaid mõned küsimused, mis kõlavad suurel reedel KUKU eetris kell 16 algavas pühade erisaates, mis räägib ainult ja ainult luuramisest. Kannatuste nädalaga pole siin mingit pistmist. Stuudios on luureuurija dr. Ivo Juurvee ja saatejuht Timo Tarve.
Kuidas on meie esivanemad ja rahvuskaaslased Siberis pühi pidanud, millised tavad ning kombed on ajale vastu pidanud ja juurde tulnud, kuidas on loodud ilu ning tervist, loodusest ja ligemestest rõõmu tuntud? Rahvakalendrist, selle uurimisest ning elust kodust kaugemal räägivad kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhataja Mare Kõiva ja vanemteadur Anu Korb, küsitleb Madis Ligi.
Suurel Reedel vaatab Liis Seljamaa koos preester Sakarias Leppikuga ülemaailmsetele piirangutele selliselt, et kuidas on need mõjutanud elu kloostrites ja palverännuteedel ja kas kristlik maailm on sellest kõigest vähem häiritud, kui teised.