Vastasseis
Episoodid
Seekordses Vastasseisu stuudios on külalisteks olümpiavõitja ja riigikogu liige Erki Nool ning Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. Vastasseisu tekitab alati valus pearaha jagamise süsteem spordiklubidele, mis regiooniti erinev ja alati kellegi arvates ebaõiglane. Saatejuht on Timo Tarve. (Timo Tarve)
Milleks Eestile president? Kas presidendil peaks olema rohkem või vähem mõjuvõimu? Mida annaks presidendi otsevalimine? Kuidas mõjutab meie elu presidendi valmisküpsetamine erakondade tagatubades? Vastuseid otsivad poliitikaga tihedalt kokku puutunud mehed Peeter Loorents, Hardo Aasmäe ja Peeter Kreitzberg. (Mart Pukk)
Prantsuse sotsioloog Gustave Le Bon arvab oma „Masside psühholoogias”, et masside vastu peab alati kasutama kõigepealt jõudu. Minevikus on aga selle teooria järgmisel olnud üsna palju traagilisi juhtumeid. Euroopa on viimasel ajal omal nahal vägagi valusalt tunda saanud massirahutuste olemust - kuidas aga märatsevate jõukudega toimetada, kas tulega ja mõõgaga või vitsa võim ei kehti? Sel teemal arutlevad stuudios endine politseiametnik, praegune riigikogu liige ja kirjanik Andres Anvelt ning ühiskonnateadlane ja kolumnist Aimar Ventsel. (Kristel Kossar)
Välispoliitika eesmärk on Eesti julgeoleku ja heaolu kasvu kindlustamine, kuid ka demokraatiat, inimõigusi ja õigusriigi põhimõtteid hindava väärtuste ruumi edendamine maailmas. Paraku näib, et majandushuvid sõidavad väärtustest teerulliga üle. Hiina Rahvavabariigil lastakse meile ette kirjutada, kellega me võime ametlikult kohtuda, mida mõelda ja keda toetada. Vahetult enne Dalai-laama visiiti on õige küsida, milline peaks olema Eesti poliitika Tiibeti suunal. Vastuseid otsivad Roy Strider, Silver Meikar ja saatejuht Mart Pukk. (Mart Pukk)
Saates Vastasseis võtame kõneks Eesti väikesaarte elu ja olu. Stuudios on muhulasest riigikogu liige, reformierakondlane Imre Sooäär ning IRL ridades parlamenti pääsenud endine Kihnu vallavanem Annely Akkernann. Juttu juhib Kristel Kossar. (Kristel Kossar)
Norra traagilised sündmused sunnivad endalt küsima, kuidas niisugune jubedas juhtuda võis? Kas multi-kulti aeg saab läbi? Mida teha, et õudus ei korduks? Vastuseid otsivad riigikogu liige, sotsiaaldemokraat Urve Palo, Eesti Rahvusliku Liikumise juht Aivar Koitla ja saatejuht Mart Pukk. (Mart Pukk)
Inimene on oma loomult uudishimulik, ajakirjandus aitab uudishimu rahuldada. Kust aga jookseb piir, millest alates uudishimu muutub ühiskonnale ohtlikuks? Piiri märgivad maha europarlamendi saadik Kristiina Ojuland, Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ja saatejuht Mart Pukk. (Mart Pukk)
Saates Vastasseis sel reedel teemaks puhkus. Kas inimesed oskavad üldse aega maha võtta ja millal oleks õigem puhata, kas suvel või talvel. Saates räägivad Metsamoor Irje Karjus ja füsioloog Eero Vasar. Saatejuht on Liis Raidmaa. (Liis Raidmaa)
(Mart Pukk)
Meediasse on jälle jõudnud mitu lugu agressiivsetest koertest, kellest mõni suisa väikelast pures. Selles valguses räägimegi lemmikloomapidamisest: kes ja kuidas peaks vastutama looma eest? Kas mõnikord vajaks agressiivne loom hoopis kaitset hoolimatu omaniku eest? Kui lühikesed või pikad on seadusandja käed hoolimatut loomaomanikku karistada ning kuidas üldse panna inimestele südamele, et juhinduge looma võttes ikka tervest talupojamõistusest? Missugust kasu tooks lemmikloomaregister? Stuudios arutlevad teemal Siiri Pars Põhja politseiprefektuurist, Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Helen Roosimägi ning koerasõber Kirke Ert. Saatejuht Kristel Kossar. (Kristel Kossar)