Viljandi linnasaade
:format(webp)/https://f303.pmo.ee/fFItOPG8mjMadkKpU03aQUWhuJCCm4XF2VYD4e5Z.jpg)
Episoodid
Seekordses saates räägime Sakala Keskuse direktori Jaanus Kukega, mismoodi praegusel ajal kultuuri korraldada ning mis positsiooni asetab kultuurikeskus ennast Viljandi linnas. Sakala Keskuses on toimumas bändide päev ning lisaks ka kultuurimaja 70. juubel. Kõigest täpsemalt juba saates. Saadet juhib Peep Maasik.
Lõuna-Eesti on põnev ja mitmekülgne piirkond, pakkudes pidevalt uusi ümbrusest inspireeritud maitseid nii traditsioonilises kui ka tänapäevases võtmes. Metsast taldrikule raames saad nautida Lõuna-Eesti toidukohtade erimenüüst põnevaid toite, milles on vähemalt ühe komponendina kasutatud eestimaist metsasaadust ning mis koosneb suuresti kohalikust toorainest. Kõigest lähemalt räägib Kesk-Eesti Turismiorganisatsiooni turundusjuht Marko Medar.
Üha populaarsemaks kujuneva kunstivormi – kitarrimängu – edasise arengu toetamiseks, otsustasid muusikud Ain Agan, Robert Jürjendal ja Aleksei Saks lüüa käed ning tuua kõigi Eesti muusikasõpradeni selle mitmekülgse pilli erilised ilmed ja väljendusviisid. Selleks asutati MTÜ Viljandi Kitarrifestival ning aastal 2008 leidiski aset esimene improvisatsioonilise kitarrifestival. Tänavusest festivalist räägib festivali programmijuht Kaja Keil. Saadet juhib Peep Maasik.
Seekordses saates teeme juttu PAIK-projektist. PAIK on Viljandi haigla ja sotsiaalministeeriumi algatatud ning haigekassa poolt rahastatud pilootprojekt, mis paneb ühe meeskonnana inimeste heaks tööle tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna osapooled: perearsti, pereõe, eriarsti, kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja ja apteekri, kogukonna ja perekonna. On PAIKkondlik tervisetoetuse teenus järjepideva ravi ning parima sotsiaalse toetuse tagamiseks Viljandi maakonnas. Sellest kõigest täpsemalt räägivad Paik-projekti kliinilise meeskonnajuht Kadri Oras ja Viljandi Haigla turundus- ja kommunikatsioonijuht Maarja Evert. Saadet juhib Peep Maasik.
Hansapäevad on kohe ukse ees. TÜ VKA kultuurikorralduse III kursuse tudeng Elisabeth Teener, kes on ühtlasi ka teist aastat Hansapäevade peakorraldaja, räägib kuidas tal eelmine aasta läks ja mis on Hansapäevadel sel aastal tulekul.
- juunil esietendub Kondase Keskuses visuaalne luulelavastus "NAISTE TUUM, MEESTE KUUB". Sõnadest saavad helid, helidest muusika, muusikast sünnib hetk ja hetkest teater. Kaks meest naiste riimiteatris: mida nad seal näevad, keda? Ega ometi ennast? Milline on see valu, see rõõm, mis on neil ühine? Lavastuses “Naiste tuum, meeste kuub” ei otsita sõnadele rütme ja riimidele viibimist. Ei - hetk oli küsimus. Luuletus oli vastus. Kas me leiame selle luuletuseks sündinud hetke üles? Lavastusest räägivad Adeele ja Jaan Jaago. Saadet juhib Peep Maasik.
Tänases saates räägime vaimse tervise kohvikust. Mis on vaimne tervis? Kui suur probleem on meie inimestel vaimse tervisega? Ja millest need probleemid tekivad? Kus tuleb selline idee teha vaimse tervisekohvik? Sellest kõigest räägib vaimse tervise kohviku eestvedaja Heli Luik.
8-12. mail toimub Viljandis gümnasistide nädal. Mis on gümnasistide nädal? Ja miks sellist asja vaja on? Räägivad õpilasesinduse mentor Kauri Kaljuste ja õpilasesinduse president Heleri Partvei.
Saadet juhib Peep Maasik.
Tantsunädal on nädalapikkune tantsukunsti propaganda, mille jooksul valatakse Viljandimaa üle erinevate tantsu ilmingute ja võimalustega. Tantsu jagub igaühele, kel huvi tantsu näha, vaadata, kuulda, selle üle arutleda ning loomulikult - tantsida. Tantsunädal toimub 2023. aastal 18. korda. Räägivad korraldajad Johhanna Anett Toomel ja Anu Sööt.
Jaan Riet sündis 27. märtsil 1873 Abja vallas. Tema fotoäri sai Viljandis tegutseda pool sajandit. Paljude kvaliteetsete fotodega levis kaubamärgi "J. Riet" tuntus üle Eesti. Selle edu taga oli suuresti ateljee töökas naispere. Kondase keskuse väljapanek tutvustabki Rieti perekonna nelja naist, nende elu ja loomingut. Räägib Kondase keskuse juhataja Mari Vallikivi.
Saadet juhib Peep Maasik.
UNESCO loovlinnade võrgustikku kuuluv Pärandilinn Viljandi asub otsima linnameistrit, kes elavdaks aasta jooksul linna loomeelu ja aitaks kujundada Viljandi mainet rahvusvaheliselt tuntud loovlinnana. Järgmise kahe aasta teemaks on “Pärandaiandus”. Mis on pärandaiandus ja mida linnameistrilt oodatakse, sellest kõigest räägib Ave Matsin.
TÜ VKA 14. lennu näitlejatudengid teevad diplomilavastust “Sorry, me teeme Tšehhovit”, mis põhineb Antoni Tšehhovi näidendil “Kajakas”. Lavastus jõuab publikuni psühhofüüsilises esteetikas. Toimub pidev enese sügavamatesse kihtidesse kaevumine ja emotsioonide otsimine erinevates olukordades, et tuua need avalikuks. Kuidas tudengid klassikaga möllavad, räägivad Maria Valk ja Pirte Laura Lember. Saadet juhib Peep Maasik.
10.-12. veebruaril toimub Viljandis Visuaalkunstifestival "Viljandi Tuled". Mida järjekordne festival endas külmas talves kujutab, sellest räägivad peakorraldajad Karolin Tamm ja Kaisa Ailt. Loomulikult toimub Viljandis ka vabariigi aastapäeva tähistamine. Kas traditsioonid on oma kohal ja miks võiks inimene üldse vabariigi aastapäeva külastada ja tähistada, räägib Jaanus Kukk. Saadet juhib Peep Maasik.
Talvises Viljandi linnasaates teeme juttu 12. Mulgi Uisumaratonist. Ilma trotsides toimub 28. jaanuaril, praeguste plaanide järgi Viljandi järvel 12. Mulgi Uisumaraton. Mis see endast täpselt kujutab, milliseid distantse saab sõita, sellest räägib sündmuse korraldaja Viljandi Rattaklubist Kristjan Kivistik. Räägime ka lumest. Kuigi ilmad on praegu üsna kevadised, siis Viljandi lumepargis saab talverõõme ikka nautida. Milliseid võimalusi lumepark pakub ning kes ja millal seal käia saavad? Räägib lumepargi eestvedaja Mart Kaas. Saadet juhib Peep Maasik.