laupäev13. juuli 2024

5miinust Eurovisioonil ja 3.4miinust riigieelarves?

10. mai 2024
Raadio Kuku

Seekordsesse ”Poliitikagurusse” mahtus õige mitu päevapoliitilist teemat - eurovalimistest ja kliimaseadusest negatiivse riigieelarveni. Sekka ka 9. mai järellainetus ja õiguskantsleri võitlus valvekaameratega.

Ahjusoe Norstati uuring heitis valgust lähenevatele eurovalimistele – vangis istuv Aivo Peterson edestab küsitlustes Jüri Ratast ja Jana Toomi, Keskerakonna seis on hapu ja momendil võivad end mugavalt tunda Marina Kaljurand ja Urmas Paet. Kliimaseadus on tulemas! Eesmärk fikseerida EL-i tasandi kokkulepped ka Eesti seadusandluses. Opositsioonile see ”rohepöörane” seadus mõistagi ei meeldi, aga ühiskonna ja riigina on selleks aeg küps – majanduslik rohepööre on vältimatu, kuna eksportturgudel on rohelise energia kasutamine oluline argument. Arutelukohti aga jagub. Sama seis on ka negatiivse riigieelarvega. See on -3.4%, mis on 0.4% rohkem kui euroliidus lubatud. Kärped on seega vältimatud. Ilmselt minnakse valitsemiskulude kallale, kuid selge on see, et midagi pole selge.

Ole kursis sellega, mida sinu eest otsustatakse. Kuula värsket "Poliitikaguru" saadet Pleieri äpist või kordussaadet pühapäeval kl 12.00 Kuku raadios.

Show image
Poliitikaguru
10. mai 2024
Raadio Kuku