teisipäev18. juuni 2024

Alar Karis: nii palju probleeme on tekkinud vigase suhtluse ja vabandamatuse tõttu

22. detsember 2023
Raadio Kuku

Raadio Kuku saates "Kahe vahel" andis otse-stuudios aastalõpuintervjuu Vabariigi president Alar Karis. Kirevast aastast, mis kulmineerunud Riigikogu obstruktsiooni, õpetajate streigilubaduse, majanduslanguse ja jätkuva Ukraina sõjaga vestlesid presidendiga ajakirjanikud Ainar Ruussaar ja Timo Tarve.

President Alar Karis rääkis saates ulatuslikest elektrikatkestustest Lõuna-Eestis, mille ohvriks ta ka ise langes. Riigipea pidas toimuvat lubamatuks, teabevahetust kohaliku rahvaga talumatuks ning probleemi ennast julgeoleku küsimuseks.

President pidas sisepoliitilist obstruktsiooni kahetsusväärseks ning tõdes, et vajadusel sammu tagasi võtmist või vabandamist peetakse ilmselgelt nõrkuseks.

Suutmatust suhelda, selgitada ja vabandada heitis president ette Vabariigi Valitsusele suhetes ettevõtjatega. „Ettevõtjad on mulle öelnud, et nad on juba loobunud isegi kirjutamast ministeeriumitele, kuigi ettepanekud on neil olemas ja täiesti mõistlikud“.

Probleemi Eesti haridussüsteemis peab president märksa mitmekihilisemaks kui ainult õpetajate palga küsimus. Õpilaste keskmine tase on alla käinud, kuigi tipud on suurepärased.

Vabariigi president tegi sel aastal ajalugu külastades kooli, mida ametlikult ei eksisteeri. „Imekspandav on, et Metsküla kooli pidaja kohalik omavalitsus on asja kohtusse viimiseks raisanud palju rohkem raha kui seda tegelikult oleks kulunud kooli enda ülalpidamiseks“.

Välispoliitikast kõneldes tõdes president lõpetuseks, et tuleval aastal toimuvad enam kui seitsmekümnes maailma riigis valimised, mis võivad, aga ei pruugi muuta oluliselt maailma julgeoleku pilti.

Aastalõpuintervjuud president Alar Karisega Kuku raadiole saab järele kuulata siit:

Show image
Kahe vahel
22. detsember 2023
Raadio Kuku