esmaspäev20. mai 2024

Eesti riiki jõudvate Venemaa turistide hulka saaks piirata vaid ELi sanktsioonidega

29. juuli 2022
Raadio Kuku

Paljud Venemaa ja Valgevene kodanikud taotlevad endale Schengeni viisa, näiteks läbi Prantsusmaa, Saksamaa või Soome. Selleks, et soovitud riiki jõuda, sisenevad nad väga tihti Euroopa Liitu just Eesti kaudu. Värske siseminister Lauri Läänemets tõdes, et asja aitaks lahendada üle Euroopa Liidu kehtiva sakntsiooniga.

Eesti ise ei anna Venemaa ja Valgevene kodanikele turismi jaoks viisat ja seda ei tee ka meie naaberriigid. Ent terve rida Euroopa riike siiski lubab venelastel rännata ja nii ei saa siseministri sõnul ka Eesti neist keelduda.

Läänemets kinnitas Kuku Raadiole, et nüüd on Eestisse juurde tulnud seoses Schenegni viisaga kaks uut piirangut. Esiteks, omades teiste riikide Schengeni viisat ei ole enam võimalik tulla Eestisse tööle Venemaa ja Valgevene kodanikel. Teiseks ei võta Eesti ülikoolid Valgevene ja Venemaa tudengeid uue valitsuse otsusega enam vastu.

Lähemalt saab kuulata Kuku intervjuusaatest “Kahe vahel”, mille külaliseks vastne siseminister ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets oli. Juttu tuli nii Eesti viisapoliitikast kui ka siseturvaslisusest üldisemalt. Saatejuhid on Timo Tarve ja Ainar Ruussaar.

Show image
Kahe vahel
29. juuli 2022
Raadio Kuku