kolmapäev17. juuli 2024

Eksperdid Poola valmistest: tulemus on Eesti vaates igati positiivne

18. oktoober 2023
Raadio Kuku

Poolas toimunud parlamendivalimiste tulemus mõjutab selle Euroopa suurriigi suhtumist nii Ukrainaga läbisaamisse kui Euroopa asjadesse laiemalt.

Raadio Kukule antud intervjuudes tõdesid enamik eksperte, et Eesti vaates on Poola kursimuutus igati soodne. Nii näiteks tõdes endine Eesti suursaadik Poolas Taavi Toom, et viljatüli tõttu jahenenud Poola-Ukraina suhted paranevad kindlasti.

”Seda on ju ka mujal riikides juhtunud, et valimiste eel mitmed välispoliitilised küsimused saavad väga tugeva sisepoliitilise laengu,” nentis ta. ”Aga ma arvan, et selline laiem koostöö foon ja toon, kuidas suhteid arendada – see tõenäoliselt muutub koostööaltimaks ja sõbralikumaks.”

Poola jaoks on Ukraina teemad olulised ka sisepoliitiliselt, sest sõjapõgenikke jõudis sinna suhestatuna elanike arvuga just kõige rohkem. ”Ma usun küll, et Poola tugev toetus Ukrainale väga mitmes mõttes, nii relvastuse, tarnimise, majanduskoostöö ja erinevate suhete vallas jätkub,” lisas Toom.

Kuula intervjuud:

Show image
Kuku pärastlõuna

Eurnet Plus raadiotevõrgustiku podcastile ”Euroopa Täna” kommenteeris Poola valmistulemusi ka Postimehe välisuudiste toimetaja Carlos Kleimann. Podcasti saab kuulata siin:

Show image
Euroopa podcast

Samuti andis Kukule Poola teemadel intervjuu kaitseuuringute keskuse teadur Merili Arjakas. Seda jutuajamist saab kuulata siin:

Show image
Sihik
18. oktoober 2023
Raadio Kuku