teisipäev18. juuni 2024

Elektrilevi juht: ilmastikukindlust ei saa luua kohe ja korraga

14. detsember 2022
Raadio Kuku

Tormiste ilmade tõttu tekkis Eestimaal palju elektrikatkestusi, eriti keerulises olukorras on olnud Saaremaa ja Hiiumaa. Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm rääkis „Äratajale“ antud intervjuus, et elektriliinide ilmastikukindlust ei saa luua kohe ja korraga.

„Küll aga olen ma nõus sellega, et üheskoos valitsejatega peaksime üle vaatama, mis on meie soov, siis tuleks hakata kiirendama ilmastikukindla võrgu ehitamist. Et ei jääks valet muljet, siis iga-aastaselt muudab Elektrilevi tuhat kilomeetrit võrku ilmastikukindlaks,“ lausus Härm.

Ta lisas, et kiirem elektrivõrgu ilmastikukindlaks ehitamine tähendab suuremaid investeeringuid ja võrgutasu kasvu. Küsimusele, kuidas valitakse välja need piirkonnad, kus elektrivõrku uuendatakse, vastas Härm, et otsused tulevad analüüsist ja faktidest lähtuvalt. „Meie investeeringute alus on riskihinnang – mõju korda tõenäosus, et seal midagi juhtub. Ehk siis, kui kuskil on vähe inimesi liini peal, aga suur tõenäosus, et seal midagi juhtub, siis me sinna investeerime,“ sõnas Härm.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

Show image
Ärataja
14. detsember 2022
Raadio Kuku