kolmapäev17. juuli 2024

Euroopa Komisjoni presidendi kõne kuulutas valimisteaasta avatuks

14. september 2023
Raadio Kuku

Et Euroopa Parlamendi valimisteni on vähem kui 300 päeva, andis see tunda ka Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni aastakõnes.

Eesti meediakanalites Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni aastakõnet analüüsinud Euroopa Parlamendi saadikud nendivad üksmeelselt, et kõne oli seoses eesseisvate valimistega kokkuvõttev, ilma üllatusteta ning uute mõteteta.

Kuku Raadiole kommenteeris räägitut Euroopa Liidu Eesti esinduse juht Vivian Loonela, kelle sõnul oli Leyenil hea rääkida, sest nelja ametisoldud aasta jooksul on lihtsalt nii palju toimunud. ”Meil on olnud tervisekriis, meil oli energiakriis, nüüd on täiemahuline sõda Euroopas, me oleme Ukrainat aidanud -nii et ta keskendus paljuski sellele," nentis Loonela. "Aga oli ka ettevaatavat- ta ütles, mis on meie põhilised prioriteedid. See on Ukraina, me peame tegema kõik selleks, et Ukraina saaks Euroopa Liidu liikmeks."

Loonela sõnul saabubki sügisel otsustamise koht, et asuda Ukrainaga liitumisläbirääkimistesse. "Mida von der Leyen rõhutas sellega seoses on see, et me peame vaatama Euroopa Liidu sees, kuidas olla valmis selleks, et ühtäkki tuleb see suur laienemine ja meid ei ole mitte 27 vaid üle 30 liikmesriigi,” lisas Loonela.

Kuula pikemalt:

Show image
Kuku pärastlõuna

Kuku Raadio alustas järjekordset hooaega üle-euroopalise raadiotevõrgustiku Euranet Plus liikmena. Selle koostöö raames läheb igal reedel kell 10 eetrisse kõige olulisemaid Euroopa teemasid käsitlev saade "Euroopa täna", lisaks ka mitmed podcastid - "Euroopa podcast", "Gen Z" ja "Green Deal". Euroopa Parlamendi valimisi puudutavad kindlasti kõik need programmid.

Show image
Euroopa täna
14. september 2023
Raadio Kuku