teisipäev23. juuli 2024

EUROOPA TÄNA ⟩ Valimistest Venemaal ja Saksamaal

24. september 2021
Raadio Kuku

Kui Eestis on peateemaks tõusnud kohalikud valimised, siis Euroopas jälgitakse pingsalt arenguid Venemaal ja Saksamaal. Võtsime nende riikide valimised vaatluse alla ka selle nädala saates.

Venemaa ja Saksamaa valimisi võrdles Kuku stuudios Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser. Tema hinnangul on Venemaal sellise valimistulemuse nimel käinud ikkagi pikaajaline töö.

"Ajakirjanduses kajastatakse kõige enam neid valimispäeval toimunud võltsimisi või pettusi, tegelikult seda mõjutustegevust tehakse ühiskonnas pika aja jooksul. Üks juhtiv opositsioonikandidaat istub päris pikalt vanglas ja langes atendaadi ohvriks – selline opositsiooni vaimne ja füüsiline mõjutamine toimub ammu enne valimisi. Kuni selleni välja, kes üldse pääseb kandideerima. Teatud piirid sellel siiski on. Ka autoritaarne võib vajab legitiimsust ja seda et vähemalt teatud osa ühiskonnast usuks, et võit on saavutatud ausal teel. Ega Putini ja tema partei populaarsus ei ole Venemaal olematu. Iseasi on see ,kas ta ausatel valimistel suudaks saavutada absoluutse enamuse parlamendis," rääkis Mikser.

Saate teises pooles keskendusime just Saksamaa valimistele. Nendel peatus pikemalt eurosaadik Riho Terras.

Show image
Euroopa täna
24. september 2021
Raadio Kuku