teisipäev18. juuni 2024

Galerii ja järelkuulamine: viimane valmisdebatt tipnes sõbraliku ühispildiga

3. märts 2023
Raadio Kuku

Kuigi viimases valmisdebatis kaitsesid peaministrikandidaadid jätkuvalt kirglikult oma erakondade vaateid, siis Kuku raadio otse-eetris tülli ei mindud ja saate lõpus tegid Eesti tipp-poliitikud ka haruldase ühispildi.

Debatis osalesid Kaja Kallas Reformierakonnast, Lavly Perling Parempoolsetest, Martin Helme EKREst, Jüri Ratas Keskerakonnast, Lauri Läänemets Sotsiaaldemokraatidest, Lauri Hussar Eesti 200st ning Helir-Valdor Seeder Isamaast.

Küsimusi küsisid Ainar Ruussaar ja Timo Tarve ning iga teemaploki järel analüüsisid vastuseid saate „Poliitikaguru“ tegijad Tõnis Leht ning Erik Moora.

Moora hinnangul hoolitses just Jüri Ratas koos Martin Helmega selle eest, et iga teema puhul saaks tehtud torge ka valitsuse suunas. Tõnis Leht samas lisas, et tema tunnetas torgete keskel juba ka kandidaatide väsimust.

„Suurem telg, mis iga teema juures läbi tuli ja mille juurde kogu aeg tagasi jõuti – kas inimesed peaksid ise hakkama saama või on siin valitsuse roll suurem, et toetustega toetada,“ tõdes Moora.

Tõnis Leht pakkus, et kõige ootamatuma rünnaku tegi debatis Jüri Ratas, kes võttis Kaja Kallase suunas appi baleriinid ja eripensionid.

Pühapäeval, 5.märtsil saab Kuku raadios kuulata Postimehe valmisteõhtu ülekannet, mis algab kell 20.

Kuula debatti siin:

Show image
Kahe vahel

Vaata galeriid, fotode autor Konstantin Sednev (Postimees):

3. märts 2023
Raadio Kuku