teisipäev23. aprill 2024

Härma: koroonaga satuvad haiglaravile peamiselt üle 60-aastased inimesed

28. september 2022
Raadio Kuku

Haiglad tulevad toime praeguse koroonapatsientide hulgaga, kuid haiglaravile satuvad suuremas osas üle 60-aastased inimesed, lausus „Sihikule“ antud intervjuus Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Härma selgitas Timo Tarvele ja Ainar Ruussaarele antud intervjuus, kas praegu oleks kusagil vaja maski kanda. „Haigestumise levik Eesti pinnal on üsna kõrge. Me näeme, et haiglate toimepidevuse osas meil nii suurt muret ei ole, aga nakatumise tase on üsna kõrge, seega riskirühma inimesed, kui te ikkagi muretsete oma tervise pärast, siis ma soovitan see mask ette panna,“ lausus Härma.

Koroonaviirust siiski gripiga sarnaselt käsitlema ei tasu hakata. „Covid puhul me ikkagi näeme kõrgemat suremust, kui me gripi puhul näeme. Terviseameti jaoks me seda päris samaväärselt ei käsitle, sest me peame jälgima, mis need tüved ikkagi teevad. Me peame jälgima, kuidas immuunsus muutub. Meil on üsna hea teadmine, et praegu ei tohiks tulla väga rasket koormust intensiivravi ja juhitava hingamise vaatest, aga see ei tähenda, et Covidiga inimesed haiglasse ei satu,“ lausus Härma.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

Show image
Sihik
28. september 2022
Raadio Kuku