teisipäev18. juuni 2024

Hinnatõus ja energiakriis loovad paremäärmuslastele hea pinnase

27. september 2022
Raadio Kuku

Saates „Ärataja“ selgitas poliitikavaatleja Keit Kasemets, kas Euroopas hakkab vohama paremäärmuslus, kuivõrd nii Rootsis kui ka Itaalias toimunud parlamendivalimistel on parempopulistlikud erakonnad saanud suure häältesaagi.

Kasemets ütles, et praegustel keerulistel aegadel, kui on suur hinnatõus ja probleemid energeetikas, siis see annab paremäärmuslastele uue ja hea pinnase. „Väga suurt muret ei pea tundma. Euroopas on olukord olnud halvem kui see on täna,“ märkis ta.

Eelmine paremäärmuslaste suurem esiletõus oli seotud Kasemetsa sõnul Süüria sõja ja rändekriisiga. Ta lausus, et paremäärmust toidab keeruline olukord ja hirm, kuid Venemaa algatatud sõda neile jõudu juurde ei anna. „Valdavalt Euroopa paremäärmuslikud erakonnad on võrdlemisi Venemeelsed. Le Peni puhul me teame ka, et nähakse neid koos Putiniga ühtedel piltidel ja Putini särkidega ringi käimas. Pigem on täna olnud niisugune aeg, kus nad on pidanud ümber mõtestama oma poliitikat ja muutuma tasakaalukamaks,“ sõnas Kasemets.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

Show image
Ärataja
27. september 2022
Raadio Kuku