kolmapäev17. juuli 2024

Isamaa läheb suunamudija-Ratasega eurovalimisi võitma

3. mai 2024
Raadio Kuku

Maikuu esimese ”Poliitikaguru” külaline oli Isamaa esimees Urmas Reinsalu, kes ei olnud kitsi ka kriitikaga peaministri suunas.

Juba esimesel saateminutil hõikas Reinsalu välja mõtte, mis jäi kõlama saate lõpuni – Eesti riik on kehvasti juhitud. ”Kui viid poliitikat kehvasti ellu siin, siis teed seda ka Euroopas,” lisas Reinsalu. ”Nende valimiste näol on tegu põhimõttelise väärtusvalikuga,” korrutas Isamaa esimees ja kinnitas, et nende eesmärk on valimised võita. Seda toetab värske nimekiri eesotsas Jüri Ratasega, kes on oma sotsiaalmeediapõhise kampaaniaga toonud peavoolupoliitikasse värskeid tuuli. See hea energia võiks Reinsalu hinnangul konverteeruda kaheks saadikukohaks. Euroopas vähendaks Reinsalu bürokraatiat, käske-keelde ja vaataks kriitiliselt üle ”plaanimajandusliku rohepöörde”.

Sisepoliitikast rääkides: Isamaa ei toeta uusi makse. Valitsuskulusid tuleks kärpida ja ülejõukäivaid valimislubadusi ei tasuks ellu viia. Kindral Heremi pakutud plaan tõsta kaitsekulud 5%-ni SKT-st on mõistlik ja Reinsalu võtaks selle jaoks riigikaitselaenu – julgeolek on kõige olulisem teema, aga inimeste ja ettevõtete toimetulek samuti. Reinsalu kärbiks hoobilt 0.5% SKT-st. Mille arvelt? Ametiasutuste investeeringud, jooksvad kulutused ja euroraha kasutamine.

Kuula opositsioonierakonna esinumbri mõtteid lähemalt Pleieri äpi vahendusel või säti end ”Poliitikaguru” kordussaate lainele pühapäeva keskpäeval Kuku raadios.

Show image
Poliitikaguru
3. mai 2024
Raadio Kuku