teisipäev23. juuli 2024

Jaani-saade eurovalimiste järelKajast

21. juuni 2024
Raadio Kuku

Jaanipühade-aegne "Poliitikaguru" võttis ette Euroopa tippametikohad, Kaja Kallase osaluse nendes ja selle paratamatud järelmõjud kohalikus poliitikas.

Kaja Kallas istub jätkuvalt järgmise potentsiaalse Euroopa tippametniku tooli peal, ehkki viimasel ajal on eurokonservatiivid, eesotsas Itaalia peaminister Giorgia Meloniga, seda tooli aina tugevamalt rappuma lükanud. Konservatiivide hea tulemus Euroopas on lükanud poliitilise vurri veerlema ka Prantsumaal. Kallase Euroopasse minekust või mitteminekust sõltumata on Eestis sisuliselt selge, et tema aeg reformierakonna juhina on läbi. Teatepulga ülevõtmisele pretendeerivad Hanno Pevkur ja Kristen Michal. Pevkuri aktsiaid on langetanud hiljutine laskemoonadraama, mis mõne guru arvates pisut ülepaisutatud on. Kõik on aga üksmeelel, et tänu kantsler Salmi üllatuslikule lahkumisele on kogu teema nii suure ühiskondliku kaalu saanud, et see samm tuleks nüüd ära teha. Miks mitte laenu võttes?

Kõigest lähemalt ja ka Eesti langusest konkurentsivõime tabelis võid lähemalt kuulata "Poliitikaguru" kordussaates pühapäeval kell 12 või sulle sobival ajal ja kohas Pleieri äpist.

Show image
Poliitikaguru
21. juuni 2024
Raadio Kuku