teisipäev18. juuni 2024

Johanna-Maria Lehtme: see on kõige vajalikum ja missioonitundelisem töö

29. november 2022
Raadio Kuku

Aasta kodaniku tiitli pälvinud Slava Ukraini juht Johanna-Maria Lehtme rääkis „Kuku pärastlõunale“ antud intervjuus, et kuigi humanitaarabi andmine on väga ohtlikuks muutunud, on see äärmiselt vajalik töö.

„Ma tunnistan ausalt, viimased kaks nädalat on olnud minu elu kõige raskemad. Me olime mitmel korral suures ohus. Ühel korral suurtüki tule all ja teisel korral ühes väikeses külas, kus jagasime humanitaarabi,“ selgitas ta. Lehtme rääkis, et seal, kus on levi, on ka kõige ohtlikum abi jagada. „Keegi kohalikest andis meie asukoha üles ja pommid langesid meie meeskonnast ainult paari meetri kaugusele. See on äärmiselt raske töö. Ma arvan, et see on kõige vajalikum ja kõige missioonitundelisem töö, mida üks inimene tegelikult teha saab,“ ütles Lehtme.

Praegu on Slava Ukrainil kaks tegevussuunda. Need on Ukraina sõjaväe toetamine ja tsiviilisikute aitamine. Lehtme sõnul on oluline just nende inimeste abistamine, kes elavad jätkuvalt sõjatsoonis ja kelleni humanitaarabi ei jõua. „Kahjuks viiakse enamus humanitaarabi keskväljakutele ja see on kõik. Osa sellest abist liigub ladudesse ja ei lähegi kuhugi edasi. Meie viime selle otse abivajajale koju,“ ütles Lehtme.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

Show image
Kuku pärastlõuna
29. november 2022
Raadio Kuku