esmaspäev20. mai 2024

Jõulud on nii headuse kui ka kavalate petuskeemide aeg

12. detsember 2022
Raadio Kuku

Jõulude ajal on paljud sulid varmad, et inimestelt raha välja petta. Ida-Harju politseijaoskonna ennetusspetsialist Mari-Liis Mölder ütles Kuku raadiole antud intervjuus, et alati peab olema valvas, sest uusi skeeme leiutatakse üleöö ja kunagi ei tea, milline uus petuskeem meid ees ootamas on.

Viimasel ajal on hakanud levima niisugune skeem, kus inimese telefonile saadetakse sõnum, et postipaki kohaletoimetamisega on tekkinud probleem. Sõnumi juures on ka link, kuhu tuleks raha maksta. „Kui seda linki avada, siis sealt küsitakse Smart-ID koode ja nii avaneb võimalus pääseda ligi inimeste andmetele,“ lausus Mölder ja lisas, et neid juhtumeid on olnud palju, kus inimesed on väga suurtest summadest ilma jäänud.

Jõulude ajal proovivad osad kurikaelad naha üle kõrvade tõmmata ka annetusena näivate kampaaniatega. Mölder soovitab enne annetuse tegemist endale selgeks teha, kas annetust koguv organisatsioon üldse olemas on. „Armastanaidata.ee lehel on erinevad usaldusväärsed organisatsioonid välja toodud. Meie soovitame usaldusväärsele organisatsioonile saata oma annetusi,“ lausus Mölder.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

Show image
Ärataja
12. detsember 2022
Raadio Kuku