teisipäev18. juuni 2024

Kaart: kuhu põgenetakse Ukraina sõja eest

13. detsember 2022
Raadio Kuku

Ukraina sõja eest põgenejatel ei ole palju valikuid, suurim liikumine toimub läbi Poola, just sinna tehakse üle poole põgenike piiriületusest.

Detsembri alguse seisuga on sõja eest põgenenud ligi 8 miljonit inimest, ligi 5 miljonit on registreeritud ja saanud Euroopa Liidu riikidelt ajutise kaitse.

Ent sõja algusest saadik on Ukraina piiriületusi tehtud rohkem kui 16 miljonit korda. Euranet Plus raadiotevõrgustiku kokku pandud spetsiaalne kaart näitabki, kuhu põgenikud esmajärjekorras suunduvad.

Peamise surve all on endiselt Poola suund, kuhu liiguvad pooled. 18 protsenti piiriületustest tehakse Venemaa suunda. Ülejäänud suunduvad Rumeeniasse, Ungarisse, Slovakkiasse ja Moldovasse. Nendest riikidest edasi on pagulaste teekonda juba keerulisem jälgida, sest ei jääda paikseks.

Ajutise kaitse saajaid on kõige rohkem Poolas, detsembri alguse seisuga üle 1,5 miljoni põgenikku. Saksamaal on kaitse saanud üle miljoni põgeniku, Tšehhis 466 tuhat. Eestis on see arv üle 40 tuhande.

Allolev kaart kajastab ametlikke Ukraina piiriületusi alates sõja puhkemisest. Kui Ukrainast välja on mindud üle 16 miljoni korra, siis tagasi Ukrainasse vaid 8 miljonit korda.

Euranet Plus koondab raadiojaamu üle Euroopa, nende seas on ka Kuku Raadio. Igal reedel kell 10 annab Mart Valner ülevaate nädala olulisematest Euroopa teemadest saates ”Euroopa Täna”, mis on järelkuulatav siin:

Show image
Euroopa täna
Show image
Euroopa täna
13. detsember 2022
Raadio Kuku