teisipäev23. aprill 2024

Kadri Simson: hinna suhtes oleme keerulises olukorras, aga gaasihoidlad on täis

29. detsember 2022
Raadio Kuku

Saates „Kahe vahel“ andis aastalõpuintervjuu Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson. Tema sõnul on energiavaldkonna suurim roll anda energiajulgeolek kõikidele Euroopa Liidu liikmetele. Seejuures ei tohi sattuda riikide liidrid surve alla, kus neil tuleks minna Moskvaga läbirääkimistele.

„Kõigepealt oli minu ülesanne, et Venemaa ei saaks maagaasi tarnetega meid manipuleerida. Ta loomulikult manipuleerib ja hinna suhtes oleme me valusas olukorras, aga meie maaalused gaasihoidlad on täis. Me oleme senimaani kõik, mida Venemaa on tarnimata jätnud, kompenseerinud alternatiivsete tarnetega – olgu see siis torugaas Aserbaidžaanist või Norrast või LNG USA-st,“ ütles Simson.

Tema sõnul ei pea enam veenma, et taastuvenergiaprojektid on mõttekad. „See aasta oli päikesepaneelide mõttes rekordaasta – 41 GW lisavõimsust päikesest. Itaalias on miljon tootjat ühendatud võrguga. Korraga igaüks saab aru, et natuke saan ma iseenda eest ja Ukraina toetuseks hoolt kanda mõeldes, millised on minu võimalused vähendada gaasi tarbimist või asendada elektritarbimises gaasijaamast tulev elekter enda päikesepaneeliga katusel,“ ütles Simson.

Kogu intervjuud Kadri Simsoniga saab kuulata siit:

Show image
Kahe vahel
29. detsember 2022
Raadio Kuku