esmaspäev20. mai 2024

KAHE VAHEL. Riigiprokurör selgitab, kas üheksaeurone juukselõikus on altkäemaks

17. detsember 2022
Raadio Kuku

Kuku raadio saates „Kahe vahel“ oli külas riigi peaprokurör Andres Parmas, kes rääkis muu hulgas sellest, mida saab mõista altkäemaksuna ja mida mitte.

Kolmapäeval mõistis Tartu Maakohus õigeks Tartu endise abilinnapea Kajar Lemberi, keda prokuratuur süüdistas suures ulatuses toimingupiirangute rikkumises ja altkäemaksu võtmises. Kajar Lemberi kohtuasjas tekitas küsimusi, kas tasuta juukselõikus on meelehea pakkumine.

Andres Parmase sõnul seisnes prokuratuuri süüdistus Kajar Lemberile selles, et ta on juukselõikuse, veel ka lubatud aastase tasuta juukselõikuse eest teinud avaliku raha kasutamiseks otsuseid.

„Selles asjas prokuratuuri süüdistus Kajar Lemberile ei olnud mitte selles, et ta oli nõus vastu võtma üheksaeurose juukselõikuse, vaid süüdistuse väide oli, ja tegelikult on ka praegu, et selle lõikusega oli seotud vastuteene. Just see kokkulepe teeb meelehea vastuvõtmisest altkäemaksu,“ lausus Parmas.

Saatejuhid küsisid, kas näiteks pastaka kinkimine on altkäemaks. Parmas sõnas, et kui ametiisik võtab kellegi käest vastu kingituse väikeses vääringus ja tegemist on tõepoolest heatahtega ning ei ole seotud ametiisikupoolse vastuteene või vastukohustusega, siis on tegemist kingitusega ning selle vastuvõtmine on lubatav.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

Show image
Kahe vahel
17. detsember 2022
Raadio Kuku