kolmapäev17. juuli 2024

Kaitseinvesteeringute keskuse juht Nursipalust: kelleltki me jõuga midagi ära ei võta

18. detsember 2022
Raadio Kuku

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse juht Magnus-Valdemar Saar kinnitas Kuku raadio saates „Välismääraja“, et kõikide inimestega saadakse kokkuleppele, kellel on Nursipalu polügooni lähedal majad.

Rääkides ohustatud kruntidest, ütles Saar, et kõik nendest ei ole püsivalt asustatud, aga enamus siiski on. „Omanikega me oleme kohtunud. Minu läbirääkijad on nendega kohtunud ja üldiselt me kelleltki jõuga midagi ära ei võta. Me leiame mõlemale osapoolele sobivad tingimused, kus me saame nende kinnistud ära omandada,“ selgitas Saar.

Tema sõnul tegeletakse veel sellega, et jõuda nende tingimusteni, mis on just sellele omanikule sobivad. „Kõigepealt võib see tähendada, et me hindame ära kinnistu ja võib-olla on see müügihind juba sobilik – teatud juhtudel see võib nii olla. Kui müügihind ei ole sobilik, siis me oleme valmis otsima asendusmaid vastavalt sellele, et see väärtus oleks võrreldav sellega, mida me omandame. Kui sobivat asendusmaad ei ole, siis me oleme valmis omanikule soetama asendusmaa, kui meil endal riigimaade hulgas sellist maad ei ole,“ lausus Saar.

Tema sõnul ollakse valmis ka uuel kinnistul teatud juhtudel looma samaväärseid tingimusi. See võib tähendada, et tehakse kas maaparandustöid või näiteks ehitatakse ka mingid hooned asemele, selgitas Saar.

Kogu intervjuud saatest „Välismääraja“ saab kuulata siit:

Show image
Välismääraja
18. detsember 2022
Raadio Kuku