kolmapäev17. juuli 2024

Kaja Kallas: ma näen ennast siiski peaministrina

20. november 2023
Raadio Kuku

Peaminister Kaja Kallas rääkis Kuku raadios saates "Sihik", et Reformierakond andis mandaadi talle ja juhatusele jätkata samas vaimus. Ka rääkis ta lähemalt, mida arvab töötamisest Euroopa Komisjoni volinikuna.

"Ma näen ennast siiski peaministrina," ütles Kallas ja kinnitas, et tal ei ole plaane välismaale tööle asuda. "Muidugi, poliitikas on kohati päevade või tundide küsimus, kui kõik võib muutuda. Aga praegu oleme selliselt plaanid teinud."

Peaministri sõnul on pahameel maksutõusude pärast erakonna liikmete seas samasugune nagu ka ühiskonnas. "Me ei tee seda seetõttu, et me seda tahaks teha, vaid oleme ebapopulaarsete otsuste eestkõnelejad ja sellel on oma mõju," tõdes ta.

Kallas nentis intervjuus, et tema tegemised ei ole algusest peale meediale meeldinud. "See pahameel ja kriitika on ju ajakirjanike poolt suuremaks läinud. Pinged ühiskonnas on olemas ja neist ei saa mööda vaadata," ütles Kallas. "Alati saab süüdistada kommunikatsiooni, kuid ega ebapopulaarseid otsuseid ei saa populaarseks rääkida."

Kallase sõnul on Reformierakond valitsuses pidevalt partneritele vastu tulnud. "Kasvõi riigieelarve arutelud, kus meie soov oleks rohkem kokku hoida ning säästlikumalt riiki pidada. Koalitsioonipartneritel seda julgust napib. Me oleme selles vastu tulnud," kirjeldas Kallas ja lisas, et keerulisi otsuseid tuleb tulevikus teha veel.

Õpetajate pahameele kommentaariks ütles peaminister, et haridusvaldkond on tema valitsuse prioriteet: "Meil läheb sinna 1,5 miljardit eurot, näiteks kaitsevaldkonda läheb 1,3 miljardit eurot. Järelikult seal raha on, küsimus on reformides, kuidas valdkonnas korraldada asju nii, et õpetajatele rohkem palka maksta."

Kuula pikemalt intervjuud:

Show image
Sihik
20. november 2023
Raadio Kuku