teisipäev18. juuni 2024

Kas eurovalimised tekitavad Ukraina aitamises ajalise augu?

10. jaanuar 2024
Raadio Kuku

Kui 2024. aasta toob uue Euroopa Parlamendi ja muutub ka Euroopa Komisjon, siis tähendavad need muutused paratamatult sedagi, et seadusettepanekutesse ja nende läbirääkimistesse tulevad sisse pausid. Et kõik see toimub poliitiliselt väga äreval ajal, siis kuidas mõjub paus näiteks Ukraina abistamisele?

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela rääkis Kuku raadiole, et tegelikult kulub terve sügisperiood uue struktuuri ülesehitamiseks. "ogu sügisene poolaasta kulub töö ennekõike sellepeale, et leida õiged inimesed õigetesse kohtadesse, õiged komiteede esimehed parlamendis, õiged volinikud, volinikekandidaatide kuulamine, uue komisjoni ülesehitamine," loetles ta. "Kskendutakse tõesti sellele, et need struktuurid toimima hakkaksid."

Samas töö Ukraina abistamisel tema hinnangul ohus ei ole. "Mis puudutab siis kõige tähtsamat ehk Ukraina abistamist, siis seal ma arvan, et mingit seisakut ei tule. Seal läheb töö samamoodi edasi, sest need otsused tehakse valitsusjuhtide tasemel. Ülemkogu käib samamoodi koos, valitsusjuhid käivad koos. Seal see eurovalimiste dünaamika midagi niivõrd ei mõjuta," kirjeldas Loonela.

Millises ajaraamis asjad pärast juunis toimuvaid parlamendivalimisi toimuma hakkavad ja milline on Eesti võimalus näiteks voliniku kohta saada, sellest kõneldi pikemalt saates "Euroopa Täna":

Show image
Euroopa täna
10. jaanuar 2024
Raadio Kuku