kolmapäev17. juuli 2024

Kas inimeste paksenemise tõttu tuleks lennukitoole laiemaks muuta?

29. oktoober 2022
Raadio Kuku

USA-s kavatsetakse teha rahvaküsitlust teemal, kas lennukiistmeid tuleb laiendada. Üha kogukamaks muutunud ameeriklased ei mahu praegustesse kitsastesse toolidesse enam ära. Sel teemal käis saates „Neeme Raud. Siin“ kõnelemas lennunduse asjatundja Risto Mäeots, kes on lennukeid hooldava firma Magnetic MRO tegevjuht.

„See probleem ei ole ainult Ameerikas“, lausus Mäeots. Küll aga on tehniliselt tema sõnul keeruline istmeridu laiemaks teha. „Pikivahet istmetel on võimalik reguleerida. Seda me teeme ka siin Tallinnas oma hoolduse käigus. Erinevalt klientidest on vahe erinev, odavlennufirmadel on see tihti väiksem. Pikivahet on võimalik reguleerida, aga laiust ei ole,“ lausus Mäeots. Ta lisas, et istmeid ei saa laiemaks teha seetõttu, et nii muutuks vahekäik liiga kitsaks.

Mäeotsa sõnul oleks üks lahendus toota laiemate keredega lennukeid. „Kui me räägime kerede laiemaks tegemisest, mis tähendab uute lennukikerede disainimist ja tootmist, siis kasutajateni jõuab see rohkem kui viie aasta pärast,“ sõnas Mäeots.

Veel tuli saates „Neeme Raud. Siin“ juttu Itaalia kohvikupealinnast Triestest, aga ka 19. sajandi klassika lavale toomisest. Eesti lavastaja Barbara Lehtna kõneleb ka teatrielust Riias. Firma Ragn-Sells räägib oma maailmamuutvatest plaanidest. Kogu saadet saab kuulata siit:

Show image
Neeme Raud. Siin
29. oktoober 2022
Raadio Kuku