kolmapäev17. juuli 2024

KESKPÄEVATUND. Vene turistide Eestisse sisenemise keeld on vältimatu ja vajalik

11. september 2022
Raadio Kuku

Ajakirjanikud Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg leidsid saates "Keskpäevatund", et Vene turistidele seatud sisenemispiirangud on vältimatud ja vajalikud.

Hõbemägi märkis, et võrreldes märtsiga on Vene kodanike sissevool kahe-kolmekordistunud. "Võime arvata, et suurem osa neist on heade kavatsustega, kuid ei saa jätta tähelepanuta, mida teeb see riik, mille kodanikud nad on," lausus ta.

Ruussaare sõnul on Vene turistide liikumispiirang vältimatu ja vajalik. "Reisimine ei ole inimõigus, eriti, mis puudutab agressorriigi kodanikke. Meil on moraalselt ja juriidiliselt õigus kehtestada sisenemiskeeld Venemaal elavatele Vene kodanikele, kes tahavad tulla jõulude ajal siia glögi jooma," ütles Ruussaar.

Strandbergi sõnul võib ju moraalses mõttes küsida, miks me karistame Venemaa kodanike, kes ei ole üldse halvad. "Samas on Venemaa algatatud sõda ja viis, kuidas seda peetakse, on sedavõrd jäle, et meil ei jää muud üle, kui rõhuda sellele ja öelda, et kuulge, te olete Venemaa kodanikud, tehke see riik korda," sõnas Strandberg.

11. september 2022
Raadio Kuku