kolmapäev17. aprill 2024

Kindralmajor Palm: Venemaa osalise mobilisatsiooni tähtsust ei tohiks pisendada

21. september 2022
Raadio Kuku

Venemaa president Vladimir Putin kuulutas kolmapäeva hommikuses telepöördumises välja osalise mobilisatsiooni. Kindralmajor Veiko-Vello Palmi sõnul ei tohiks pisendada selle sammu tähtsust.

Eesti kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palm ütles, et mobilisatsiooni kohta väga palju meil teada ei ole. Peamine infoallikas on siinkohal olnud Venemaa ametlik teadaanne. Kindralmajori sõnul mobiliseeritakse 300 000 inimest erialade kaupa ja vanuserühmad on 18—65 eluaastat. Eraldi ei ole täpsustatud piirkondi, samuti ei ole eraldi välja toodud puudu olevaid erialasid, selgitas Palm.

Veiko-Vello Palm ütles, et kindlasti ei tohi pisendada sellise sammu tähtsust. „Kindlasti ei saa öelda et me ei pea mitte midagi tegema. Otsene sõjaline oht Eesti riigile ei ole suurenenud, aga kui me näeme, millised täpselt on need tegevused, siis me saame adekvaatselt reageerida.“

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu lausus, et Putin tuli osalise mobilisatsiooniga välja just seetõttu, et üldmobilisatsioon mõjutaks ka suurlinnu, kus sõja tõttu on meeleolud muutunud rahutuks.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

21. september 2022
Raadio Kuku