kolmapäev17. juuli 2024

Koalitsioon püsib: kommenteerivad Aab ja Võrklaev

19. mai 2022
Raadio Kuku

Viimase nädala jooksul läksid pinged valitsuskoalitsioonis teravaks. Kolmapäeva õhtul selgus, et koalitsioon püsib, sest eile kiideti riigikogus heaks mitu valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõu. Kuku raadios rääkisid neil teemadel Jaak Aab (Keskerakond) ja Mart Võrklaev (Reformierakond).

Keskerakonna valitsusdelegatsiooni juht Jaak Aab ütles saatele „Sihik“, et eks riigikogu elabki natukene teistsugust elu kui valitsus. „Tundub nii, et võib-olla erakonna juhtkond ja fraktsioon riigikogus ei mõista, et Keskerakond on selles valitsuses piisavalt saavutanud. Me oleme siin varemgi vaielnud, olgu need näiteks energiahindade leevendamise meetmed,“ märkis ta.

Tüliõunaks saanud peretoetuste eelnõu läheb 31. mail riigikogus esimesele lugemisele. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ütles „Äratajale“, et peretoetuste eelnõu on jätkuvalt koalitsioonierakondade vahel probleemiks. „Meil oli ühine arusaam, et me teeme seda 2023. aastal ja see tähendab, et me vaatame seda 2023. aasta eelarve menetluse raames,“ lausus Võrklaev. Ta loodab, et koalitsioonipartneriga saab teemat vaagida augustis ja septembris, kui käivad uue aasta riigieelarve arutelud.

Kuula eetris olnud intervjuusid siit:

Show image
Sihik
Show image
Ärataja
19. mai 2022
Raadio Kuku