kolmapäev17. juuli 2024

Krimiraadio: Maailma vanim amet Eestis 90ndatel ja nüüd

3. november 2023
Raadio Kuku

Kui Nõukogude okupatsiooni ajal oli prositutsioon Eestis kriminaalkuritegu, siis uue aja tulekuga oli ühtäkki nagu kõik lubatud. Või kas ikkagi oli? Seekordses Kuku "Krimiraadios" piilutigi maailma kõige vanema ameti telgitagustesse – mis toimus ja mis toimub nüüd.

Segased üheksakümnedad - see oli Eestis aeg, kus kehtisid džungliseadused. Ajalehed kubisesid ahvatlevatest kuulutustest, milles kutsuti mehi erootilisele massaažile või pakuti lihtsalt meeldivat puhkust, meeldivas seltskonnas. Õhtustes taksodes vedeles kuhjade viisi flaiereid erinevate lõbusate majade juhistega ning pimedatel Tallinna tänavatel pakkusid verinoored tüdrukud soovijaile oma kehavõlusid. Saates uurisime, kas see oli alati ikkagi naiste oma vaba valik ning vaatleme millised kõrvad paistsid seksiäri tagant välja tegelikult.

Interneti võidukäiguga on prostitutsioon tänavalt sisuliselt kadunud, kuid selle ameti pidajaid leidub Eestis endiselt. Kuidas on prostitutsioon Eestis aegade jooksul muutunud võrreldes aegadega, mil Eestis tegutses kümneid tuhandeid lõbutüdrukuid ning sadu bordelle.

Seekord oli "Krimiraadiol" külas inimkaubanduse ekspert, Sisekaitseakadeemia õppejõud ning endine Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhtivuurija Ardo Ranne.

Kuula siin:

Show image
Krimiraadio
3. november 2023
Raadio Kuku