teisipäev18. juuni 2024

Krimiraadio: üha süvenevad toiduvargused panevad kaubanduskeskuste turvaettevõtted muretsema

23. jaanuar 2024
Raadio Kuku

Kuku raadio saates “Krimiraadio” võeti vaatluse alla Eesti kaubanduskeskustes levivad varguslained. Saatejuhid Raul Ranne ja Karel Reisenbuk arutasid teemat koos eksperdi Andres Anvelti ning Viking Security mehitatud valve juhi Juhan Aiaga. Viimase sõnul on märgatavalt süvenenud poodides viina- ja toiduvargused.

Saates jagati murettekitavat statistikat, kinnitades, et varavastaseid süütegusid on möödunud aastal registreeritud ligikaudu 10 protsenti rohkem kui eelneval aastal. Erilist muret valmistab suuremate kaubanduskeskuste, eriti supermarketitest varguste kasv, kus kuriteod on märgatavalt sagenenud.

Detsembrikuu ja jaanuari esimese nädala jooksul oli eriti märgatav varguste kasv, ulatudes isegi 73 protsendini võrreldes eelneva aastaga. Saates toodi välja, et majanduslikult raskemad ajad võivad motiveerida inimesi rohkem varastama, eriti jõulude ajal, kus suuremad väljaminekud või soov soodsamaid kaupu hankida võivad viia suurema vargusaktiivsuseni.

Endine politseiametnik ja ekspert Andres Anvelt jagas oma kogemusi varguste kasvu kohta ajaloolises kontekstis. Ta tõi esile, et majanduskriisid ja raske olukord on varemgi viinud varguste sagenemiseni. Saates toodi välja, et pisivargused võivad tekitada inimestes karistamatuse tunde, eriti juhul, kui väiksemad rikkumised jäävad tähelepanuta või neile määratakse leebe karistus.

Kuula saatest, milliste nahaalsete võtetega on vargad proovinud kaupa varastada ja millised tooted on neile kõige ihaldusväärsemad:

Show image
Krimiraadio
23. jaanuar 2024
Raadio Kuku