teisipäev18. juuni 2024

Kuku “Krimiraadio” lahkas hooldekodudes aset leidnud seksuaalkuritegusid

10. jaanuar 2024
Raadio Kuku

Lõppenud aastal šokeeris inimesi uudis Pihlakodu hooldekodust, kus 55-aastast hooldekodu meestöötajat kahtlustati eakate klientide seksuaalses ärakasutamises. Selle aasta esimene “Krimiraadio” rääkis sellest, kuidas edeneb hooldekodudes vanu, dementseid või puudega patsiente ahistavate hooldajate kuritegude menetlemine.

Mida politsei täna hooldekodudes aset leidnud seksuaalkuritegude kohta teab? Kuku “Krimiraadio” stuudios andis antud teemal vastuseid Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre, kelle sõnul on tänaseks 55-aastasele hooldekodu meestöötajale esitatud ka kahtlustus enamas kui ühe inimese seksuaalses väärkohtlemises. Tambre kinnitas, et uurimise käigus on kogutud tunnistusi ning tegeletakse tõendite leidmise ja ohvrite ütluste uurimisega.

Saates tõstatati küsimus, kas hooldekodu juhataja oli teinud mehe taustauuringu enne tema tööle võtmist ning kas politsei on tänaseks leidnud kahtlustatava minevikust ka kõnekaid fakte. Kas kontrollmehhanismid on meil puudulikud, et sellise hälbega inimesed nendesse asutustesse tööle satuvad? Kuidas sarnaseid juhtumeid uuritakse, sest ohvrid ise tavaliselt ei räägi? Nendele ja teistele küsimustele andis seekordses “Krimiraadios” Tambre vastuseid.

Veel räägiti saates narkoturul laiutavatest nitaseenidest, netis möllavatest kelmidest ning muudest rasketest kuritegudest ja kuritegelikest suundumustest, mis möödunud aastal Põhja prefektuurile rohkelt tegevust andsid.

Raul Ranne, Karel Reisenbuk ja Andres Anvelt viivad kuulajad igal teisipäeval teisele poole ühiskonna ääreala. Suletud ja avatud toimikud Kuku "Krimiraadios" igal teisipäeval kell 13.

Kuula saadet:

Show image
Krimiraadio
10. jaanuar 2024
Raadio Kuku