neljapäev25. aprill 2024

Lavly Perling: Ukraina ülemkohtu juhi hiiglasliku altkäemaksu avalikuks saamine on hea märk

1. juuni 2023
Raadio Kuku

Ukrainas võeti kinni korruptsioonikahtlusega ülemkohtu president Vsevolod Kniaziev, keda kahtlustatakse 2,7 miljoni dollari suuruse altkäemaksu võtmises. Ukrainas õigusnõunikuna tegutseva ja Eesti endise peaprokuröri Lavly Perlingu hinnangul on tegu hea märgiga, vaatamata kogu selle ühiskonna valule.

Kuku Raadiole teemat kommenteerides ütles Perling, et nii kõrgete ametnike kinnivõtmine näitab, et õigusriik kehtestab ennast.

”Võitlus korruptsiooniga ei ole võimalik ilma selliste tõsiste, raskete korruptsiooniasjade välja tulemiseta,” nentis ta. ”Jah, summa võib jahmatada. Aga olgem ausad, põhirõhk peaks olema sellel, et selline korruptsioon üldse aset leiab.”

Perlingu sõnul on asja teine oluline poolt see, et ametnikud on valmis panema toime kuritegusid. ”Ega seal suurt vahet ei ole, kas sa oled ebaseadusliku teo toime panemas miljoni, kahe miljoni või viiekümne euro eest,” ütles ta. ”Lihtsalt see, et sa seda teed, on jälk.”

Endine riigiprokurör lisas veel, et juhtumite väljatulemine on oluline ka sellepärast, et korruptsiooni vastu saavad võidelda need ja ainult need, kes ise on korrupeerumata.

Lavly Perlingu pikemat intevjuud saates ”Sihik” on võimalik kuulata siin:

Show image
Sihik
1. juuni 2023
Raadio Kuku