kolmapäev17. juuli 2024

Magnus Kirt: läksin 2019. aastal liiga ahneks

9. detsember 2022
Raadio Kuku

Odaviskaja Magnus Kirt rääkis Kuku raadio saates "Reede pärastlõuna", et hoiab end jätkuvalt vormis, kuid spordil ei ole tema elus enam nii suur roll, kui kaks-kolm aastat tagasi.

Doha MM-il 2019. aasta sügisel hõbeda võitnud Kirt naasis tänavu suvel mitmete tervisemurede kiuste võistlustulle, ent tagasitulek ei läinud oodatult. Nüüdseks on 32-aastane sportlane endaga rahu teinud ning järgmiseks aastaks tal suuri eesmärke ei ole. Seejuures proovib Kirt end jätkuvalt vormis hoida.

"Praegu on treenimine rohkem orienteeritud sellele, et noored saaksid end hästi ette valmistada. Seejärel vaatan, kuhu ise välja jõuan. See on esimene kord, kui mul pole järgmiseks aastaks suuri eesmärke," lausus Kirt.

32-aastane odaviskaja sai vigastada just siis, kui oli oma karjääri tipus. Tagantjärele targana oskaks ta nüüd teha nii mõndagi teistmoodi. Küll aga ei teaks ta seda, kui poleks saanud MM-il vigastada. "Vastasel korral poleks ma asju osanud niimoodi analüüsida. Tagantjärele targana oleks võib-olla võinud mitte nii palju võistelda, nagu ma 2019. aastal tegin. Mitte minna liiga ahneks ja mõelda, kas saan järgmisele Teemantliiga etapile, kui ühe vahele jätan," tõdes Kirt.

Kogu intervjuud saab kuulata siit:

Show image
Reede pärastlõuna
9. detsember 2022
Raadio Kuku