kolmapäev17. juuli 2024

”Olümpiaraadio”: Tuuli Tominga kohutavad tunnid tõusutrennis said väärilise tasu

6. märts 2023
Raadio Kuku

Kuku raadios alustas uus saade “Olümpiaraadio”, mille esimeseks külaliseks oli värskelt laskesuusatamise maailmameistrivõistlustelt kuuenda kohaga naasenud Tuuli Tomingas.

Saatejuht Ott Järvela tundis huvi, kas pärast suurepärast tulemust on teda ka avalikes kohtades rohkem ära tundma hakatud. Tomingas nentis, et proovib rahvarikastest kohtadest haiguste kartuses eemale hoida, ent ometigi sai ta ootamatu tähelepanu osaliseks näiteks apteegis käies. ”Endal oli mask ees, puhtalt hääle ja silmade järgi õnnitleti, see oli minu jaoks üsna üllatav,” lausus ta.

Veel tui jutuks see, et laskesuusatajad on tänu otse-ülekannetel tervelt 13 nädalavahetust aastas telepildis. Tominga hinnangul on see alale väga palju juurde andnud, sest just nii tuleb juurde ka sponsoreid ja rahaline tugi on väga vajalik.

Ott Järvela päris, mis tunne on siis, kui tuleb intervjuud anda pärast 47. kohta ja kolme möödalasku. ”Siis tulebki ego alla neelata,” tõdes Tuuli Tomingas ja lisas, et tänapäeva tase on siiski nii kõrge, et kolme möödalasuga oleks selline koht juba päris kõrge.

Hooaeg hakkab vaikselt lõppema ja suuremad raskused juba ununevad. Ent laskesuusataja sõnul on tal siiani meeles rasked tõusutreeningud, kus rullsuuskadega tuli 13 kilomeetrit üles sõita, tõsunurgaks 11 protsenti. ”Kehvematel päevadel on see nii kohutav trenn, et ma juba öö enne seda põen seda trenni,” rääkis Tomingas. ”Poole tee peal lihtsalt töinad ja mõtled, mille nimel. Nüüd siis sain teda, mille nimel, kuuenda koha pärast tasus ära kannatada.”

Lisaks Tomingale oli esimeses ”Olümpiaraadios” külas BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask, kes rääkis, kas Eestis on võimalik ülalpidada rahvusvahelise ambitsiooniga korvpalliklubi.

”Olümpiaraadio” on Kuku eetris igal pühapäeval kell 15. Saate külalisteks on Eesti tippsportlased ja juttu tulebki sellest, mis meie kõige kõrgemal tasemel võistlussporti mõjutab. Eraldi fookuse all on just ettevalmistused 2024.aasta OMiks Pariisis. Programmi toetab PAF.

Kuula esimest saadet:

Show image
Olümpiaraadio
6. märts 2023
Raadio Kuku