teisipäev23. aprill 2024

Andres Parmas: ma olen talletanud vestlusi Laanetiga

14. märts 2024
Raadio Kuku

Justiitsminister Kalle Laanetiga (RE) raksu läinud peaprokurör Andres Parmas tunnistas Kuku «Hommikuraadios», et on talletanud vestlusi Laanetiga.

Juba mõnda aega hoogu kogunud Laaneti ja Parmase vaheline antipaatia sai järgmise käigu sisse Eesti Ekspressi artikliga, kus prokurörid eesotsas Parmasega süüdistasid Laanetit nende töösse sekkumises. Parmase detailsed kirjeldused väidetavatest töösse sekkumistest tekitasid küsimuse, kas ta on vestlusi Laanetiga lindistanud. Parmas vastas jaatavalt: "Ma olen talletanud meie omavahelisi vestlusi, aga ma ei täpsusta, millisel moel."

Parmas nentis, et periood, kus ta on tundnud vajadust ennast kaitsta, on alanud sel aastal. "Ühel hetkel, kui ma sain aru, mis mängu minuga mängitakse, pidasin oluliseks, et mul oleks võimalikult täpselt seda edasi anda, mida minister on mulle öelnud. Muidu tulevadki need etteheited, et ma ei ole midagi sarnast väitnud või kust ma seda võtan. Kui meil on olnud telefonivestlus, siis sugugi alati ei ole ma telefoni taga olnud üksinda," rääkis peaprokurör.

Sel nädalal käivitas Laanet prokuratuuris teenistusliku järelevalve, mida muu hulgas seostati riigikogu liikmete arupärimiste ja prokuratuuri töö kritiseerimisega. Parmas meenutas, et juba paar kuud tagasi soovitas Laanet tal ametist lahkuda, kuna ta olevat peaprokurörina kaotanud poliitilise usalduskrediidi. Nii toona kui ka nüüd teenistusliku järelevalve alustamisel jäid Laaneti selgitused Parmase hinnangul ähmaseks ja üldsõnaliseks.

Kuigi Laanet on öelnud, et tahab prokuratuuri aidata, sest prokurörid on läbi põlenud, siis Parmase hinnangul käitub Laanet nagu tuletõrjuja, kes tuleb sündmuskohale, kaasas kanister bensiiniga.

Kuula pikemalt:

Show image
Hommikuraadio
14. märts 2024
Raadio Kuku