esmaspäev20. mai 2024

Peeter Koppel: ka 60-aastaselt võib investeerimisega alustada

22. jaanuar 2024
Raadio Kuku

Saatejuht Neeme Raud vestles Kuku raadio saates „Neeme Raud. Siin. “ Eesti finantsnõustamisteenuseid pakkuva Redgate Wealth juhi Peeter Koppeliga. Käsitleti kapitalistliku maailmavaate plusse ja miinuseid ja arutleti tänapäeva noorte suhtumise üle finantsvabadusse. Teiste teemade seas jagas Koppel ka näpunäiteid, millal ja kuidas investeeringutega alustada.

Statistika näitab, et Eesti inimene on pensionile jäädes oluliselt vaesem kui mujal Euroopas. Riiklik pension on madal ja jääb madalaks, seega tuleks investeerida siin Eestis ilmselt paljudel. Millal on viimane aeg investeeringutega alustada, et pensionipõlv valutumalt kulgeks ja kuidas seda teha?

Finantsekspert Peeter Koppel leiab, et ka üle keskea inimesel ei ole hilja investeeringutega alustada: „60ndates eluaastates inimene on tegelikult tänasel päeval adekvaatne ühiskonna liige ja võib teha täies mahus tööd, mis tähendab ka tegelikult seda, et 60ndates eluaastates investeerimisega alustada ei tohiks olla probleem. Võibolla lihtsalt ei saa niipalju riski võtta kui inimene 20-30ndate alguses seda saab.“

Koppel soovitab alustuseks end baaskontseptsiooniga kurssi viia. „Osalege mõnel algajale investorile suunatud seminaril ja vaadake, mis raamatuid soovitatakse sellest valdkonnast lugeda. Siis võib tõesti ühel hetkel pirn pea kohal põlema minna ja tekib arusaam miks seda kõike teha ja kuhu selle kõigega on võimalik jõuda,“ rääkis Koppel.

Positiivse mõttena usub Koppel, et suure tõenäosusega hakkavad kinnisvara laenumaksed sel aastal langema: „See saab aset leidma samm sammult rohkem aasta teises pooles.“

Kuula saadet:

Show image
Neeme Raud. Siin
22. jaanuar 2024
Raadio Kuku