laupäev13. juuli 2024

Poliitikaguru: kas kõlab keskerakondliku linnavõimu lõpukell ja Kõlvart kukub kolinal?

22. märts 2024
Raadio Kuku

Seekordne ”Poliitikaguru” algas tinglikult kohtusaalis – ringkonnakohtu süüdimõistev otsus kurikuulsas Porto Franco kaasuses pani keerlema palli, mis võib oma teel purustada ligi 20 aastat kestnud keskerakondliku ainuvõimu Tallinnas. Oli, mida arutada!

Keskerakonna ladvikul on ees unetud ööd, sest juba järgmisel nädalal selgub, kas linnapea Mihhail Kõlvarti umbusaldus läheb läbi. Kui nii juhtubki, siis see võib olla Keskerakonna lõpu algus, olenemata riigikohtu otsusest, mis saabub paari kuu pärast, tõdesid poliitikagurud.

Hetkel on pall sotside väljakupoolel – neist sõltub, kas umbusalduseks saadakse hääled kokku. Saatekülalised leidsid, et sotsidel on käes haruldane võimaluseaken ning ühiskond on muutuseks valmis.

Ligi 20 aastat on Keskerakond ehitanud Tallinnas endale võimuvertikaali koos parteiliste ametikohtadega – selle kaotamine (lisaks miljonieurosele trahvile, mis kaasneb süüdimõistva kohtuotsusega) võibki olla erakonnale viimane kabelimats.

Lisaks jõudsid poliitikagurud arutada ka Kalle Laaneti tagasiastumist, sellega seonduvat tüli prokuratuuri ja ministeeriumi vahel ning samuti ka regionaalminister Madis Kallase lubadust amet aprillis maha panna, kui valitsus teda regionaalpoliitika teemadel kuulama ei hakka.

Kuula selle nädala ”Poliitikaguru” episoodi järele:

Show image
Poliitikaguru
22. märts 2024
Raadio Kuku