kolmapäev17. aprill 2024

Poliitikaguru: palgalõhe ajab suu lõhki - magusamaks kopsu üle maksa

8. märts 2024
Raadio Kuku

Naistepäevahõngulise Kuku raadio ”Poliitikaguru” aruteluveski jahvatas eelkõige soolise palgalõhe ja magusamaksu teemasid. Saatekülalised nõustusid, et palgalõhe on eelkõige struktuurne probleem – naised kipuvad töötama kohtadel, kus makstaksegi kahjuks vähem palka. Põhjuseid seal taga on muidugi veel.

Saates naissugu esindanud poliitikaguru Pireti sõnul ei ole soopõhist diskrimineerimist siiski ülemäära palju, kuid arutelu järel jõuti tõdemuseni, et see on ka kõige raskemini mõõdetav element. Kõlama jäi soovitus, et lisaks lillekimbu ostmisele võiksid mehed tänasel päeval mõelda, mida nad saaksid tööl rohkem teha, et naistele võrdseid tingimusi tagada.

Magusamaksu teemadel jõudsid gurud kiirelt üksmeelele – maks sellisel kujul on mõttetu! 40-sendise hinnatõusuga ei ole oodata mingit käitumuslikku mõju ning nii väikene maks ei aita lappida nõnda suurt eelarve puudujääki. Suur auk vajab suurt plaastrit. Saatekülaliste arvates võiks olla selleks näiteks tulumaksu tõstmine, mis õigesti kommunikeerides oleks rahvale vastuvõetavam kui mitu segase iseloomuga väikest maksu.

Paari sõnaga puudutasid gurud veel teisigi päevapoliitilisi teemasid nagu Läänemetsa ultimatiivne ettepanek, Kaja Kallase otsus loobuda eurokohale kandideerimast ja usaldushääletus riigikogus.

Kuula saadet:

Show image
Poliitikaguru
8. märts 2024
Raadio Kuku