laupäev13. juuli 2024

Poliitikaguru: Suunamudija-Ratas ja Eesti esimene tuumajaam

7. juuni 2024
Raadio Kuku

Euroopa valimispäevale eelnevas Kuku raadio ”Poliitikagurus” tuli mõistagi juttu parteide valimiskampaaniatest, aga ka negatiivsest lisaeelarvest, tuumajaamast ja uudishimulikust maksuametist.

Valimiste lõpunädalal on olnud Isamaa ja Reformierakonna kampaaniad kõige nähtavamad ning kallimad. Eks ole need erakonnad valimistele kõige rohkem panustanud ja teised on olnud sisepoliitiliselt hõivatumad.

Tänavuses kampaanias on jõuliselt kasvanud sotsiaalmeedia roll ja pühapäevased tulemused on hea lakmuspaber selle meediumi edukusest. Poliitikagurud lahkasid saates Ühiskonnauuringute instituudi ja SALKi rolli ning neutraalsust.

Tuumaenergia kohta tekkis küsimus, kas meie turul on tuumaenergiale ruumi? Esimese kWh hind tuleb meie ühiskonnale päris kallis. Saatekülalised leidsid, et on veel vara hakata kohta valima ja koppa maha lüüa, sest Eestile sobivaid moodulreaktoreid pole veel valminudki. Mõjuanalüüsist rääkimata.

Mida arvavad poliitikagurud viimaks vastu võetud negatiivsest riigieelarvest või maksuametist, kes tahab ettevõtjate pangakontole ligipääsu saada? Kuula saadet:

Show image
Poliitikaguru
7. juuni 2024
Raadio Kuku