laupäev13. juuli 2024

Poliitikaguru: Võim(uga) sai võetud – aga kuidas edasi?!

5. aprill 2024
Raadio Kuku

Lumetuisuga saabunud värske Kuku saade ”Poliitikaguru” episood keskendus pealinna võimuliidu kokkupanekule. Eelmisel pühapäeval alanud kõnelused on olnud sisukad – ühisosa on leitud, kuid üks suur küsimus on veel lahtine.

Tallinna värsketel võimuparteidel näib olevat selge ühine eesmärk parandada linna juhtumiskultuuri. Juba on lepitud kokku ebavajalikult suure meediaaparaadi puhastamine – ajalehed Pealinn ja Stolitsa pannakse kinni ning kärped ootavad ees ka ülejäänud propagandaprogrammi.

Selge on see, et poliitiliste ametikohtade ja nõukogude tasandil tuleb suurpuhastus, kus parteifanaatikute asemel nähakse parema meelega erialakompetentsiga inimesi. Üldist aadrilaskmist (loe: kõigile korraga kinga) siiski üritatakse kokkuleppe kohaselt vältida.

Uus linnasüsteem tuleb avatum, tasakaalukam ja mitmekesisem. Kuid samal ajal ei tasu ära unustada senise linnavõimu saavutusi – saatekülalised tunnustasid linnaruumi avatumaks muutumist, tee-ehitusprojektide lõpetamist ja ka lumekoristuse organiseerimist teiste asjade hulgas.

Linnavõimu läbirääkimistel on jäänud siiski üks suur ”aga” – nimelt soovib Isamaa läbi suruda venelastelt kohalikul tasandil valimisõiguse äravõtmist. Gurude sõnul on selle näol tegu populistliku ja riskantse teemaga, mis ei ole selgelt kohaliku tasandi, vaid riigivõimu küsimus. See on nii põhimõtteline asi, mida tuleks otsustada riigi tasandil.

Veel peatutakse saates Tallinna haiglate ühendamise plaanil ning äsja toimunud riigikogu juhatuse valimistel, kus kinnitati lojaalsust senisele juhatusele.

Ole kursis sellega, mis toimub meie ümber ja kuula viimast Poliitikaguru episoodi järele:

Show image
Poliitikaguru
5. aprill 2024
Raadio Kuku