esmaspäev20. mai 2024

President asub Kuku raadios diskori rolli

17. august 2023
Raadio Kuku

20. augustil tähistab Eesti iseseisvuse taastamise päeva. Sel pidulikul ja rõõmsal hetkel tõttavad Kuku raadios tuju tõstmise eesmärgil ilmarahvale appi kaks diskorit – Eesti Vabariigi president Alar Karis ja Juku-Kalle Raid.

Pühapäeval alates kella 16.00 mängivad Alar ja Juku-Kalle "Jukuraadio" erisaates kõikvõimalikku muusikat, mis neile sellel rõõmsal päeval asjakohane tundub.

Ette tõtates olgu öeldud, et diskorid pateetiliseks ei lähe, aga pole oodata ka rahvuslikku umpsa-umpsa helikeelt. Üsna palju tuleb ettekandmisele kõikvõimalikku progemuusikat, Pink Floydist alates ja King Crimsoniga lõpetades.

"Alar Karis ütles mulle, et see on loomulik asi, sest progerokk ongi sihuke vanameeste muusika," muigas Juku-Kalle Raid. "Ma küsisin, et kas mina olen siis kah vanamees, kuna armastan samuti proget ja Alar andis sellele kindla jah-vastuse. Üldse – presidendi valikuga tutvudes tundus mulle, et ta on salaja minu plaadikappi näperdamas käinud. Meil üsna sarnased maitsed!"

Ent progele sekka jagub ka naljakamat ja kelmikamat viisijuppi. Ja otse loomulikult ka Eesti muuusikat.

Enne pidulikku nädalalõppu astub Kuku stuudiost läbi veel teinegi president. Reedel, 18. juunil on saate "Kahe vahel" külaliseks Kersti Kaljulaid.

17. august 2023
Raadio Kuku