laupäev13. juuli 2024

Rainer Saks: Venemaa juhtkond on väga halb strateegiates ja nad ei taju oma ressursse

18. september 2022
Raadio Kuku

Venemaa raketirünnakud Ukraina tsiviilobjektide vastu on nädalaga hoogustunud. Briti kaitseministeeriumi luurearuandes seisab, et rünnatakse sihtmärke, millel puudub sõjaline otstarve. Kuivõrd Vene väed on kandnud rindevõitluses kaotusi, suurendab Moskva tõenäoliselt rünnakuid nendele sihtmärkidele, et õõnestada ukrainlaste ja kogu riigi moraali.

Kuku raadio saates „Välismääraja“ kommenteeris julgeolekuekspert Rainer Saks võimalikke põhjuseid, miks Venemaal on keeruline võidukalt sõdida.

„Venemaa juhtkond on väga halb strateegiates. Jõupoliitika elementides nad töötavad ainult taktikatega, seetõttu saavad nad kaaluda ainult uusi taktikaid. Mis on probleem Venemaa juhtkonna jaoks, miks nad ei suuda teha adekvaatseid otsuseid – nad ei taju oma ressursse. Teisisõnu, paberi peal on väga suur armee, aga tegelikult sellest võitlusvõimeline osa on väga väikene ja see on juba suuresti sõjas surma saanud ja rivist väljas,“ selgitas Saks. Ta täpsustas, et lennuväge ei julgeta enam kasutada, raketid hakkavad otsa saama ja selles olukorras üritab Venemaa kitsamas ajalõigus saavutada mingisugust murrangut, mis ei kipu neil välja tulema.

Saadet „Välismääraja“ saab kuulata siit:

Show image
Välismääraja
18. september 2022
Raadio Kuku