kolmapäev17. juuli 2024

Riigikohtu esimees: seadust kas ei tulegi või tuleb presidendil see lihtsalt välja kuulutada

4. jaanuar 2024
Raadio Kuku

Riigikohtu esimees Villu Kõve selgitas Kuku raadio hommikusaates, et presidendi neljapäevane taotlus riigikohtusse välistab edaspidise pingpongitamise ja nüüd on kaks varianti: kas presidendil tuleb seadus riigikogult vastu võtta ja välja kuulutada või seda seadust enam pole.

Kõve selgitas, et kui suvel arutas riigikohus opositsiooni kaebust riigikogu tegevuse, sh töötõkestuse üle, on nüüd terendav arutelu detailsem: president palub kohtu hinnangut konkreetse eelnõu põhiseaduslikkusele. Küll aga tuleb kohtul selle eelnõu üle arutledes tahes tahtmata anda hinnang ka riigikogus toimuvale.

«Kõigepealt määratakse läbivaatav koosseis, küsitakse vastuseid riigikogult, õiguskantslerilt, justiitsministrilt...,» loetles Kõve edasisi samme.

«Võin kinnitada, et täna seda otsust ei tule,» sõnas ta, lisades, et viivitama riigikohus siiski ei hakka. Kõve sõnul on tegemist väga põhimõttelise küsimusega: «Kui me praegu võtame seisukoha usaldushääletuse lubatavuse kohta, mõjutab see tõenäoliselt ka edasisi taotlusi ja üleüldiselt riigikogu töökorraldust. Me peame seaduse järgi vastused küsima, mis võtab ka paar nädalat aega. Eks meil mõni kuu selle kõige peale nüüd kulub.»

Kuula pikemalt:

Show image
Hommikuraadio
4. jaanuar 2024
Raadio Kuku