kolmapäev17. aprill 2024

Suursaadik Ukrainas: ohvrid on muutunud statistikaks ja ei šokeeri enam

4. mai 2023
Raadio Kuku

Kuku raadio saates ”Sihik” analüüsisid Ukraina sõja hetkeseisu julgeolekuekspert Rainer Saks ning Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk.

Jutuks tuli droonirünnak Kremlile, mida meedia agaralt kajastab, kuigi samal ajal hukkuvad iga päev Ukrainas süütud inimesed. Miks on tegu nii suure sündmusega? ”Me harjume ära nende ohvritega, see ei šokeeri enam,” lausus Kaimo Kuusk. ”See taandub statistikaks ja nii kerkibki esile üks lendobjekt Kremli kohal.”

Kaimo Kuusk nentis, et Venemaa on oma taktikat muutnud, millele viitavad igaöised rünnakud Kiievile. ”Nüüd on kolm ööd järjest lastud rakette, droone, varem oli see jupikaupa,” tõdes ta.

Samas on tema hinnangul Kiievi õhutõrje saanud järjest paremaks ja maha võetakse pea kõik raketid. Ent need üksikud, mis läbi pääsevad, toovad paraku kaasa inimohverid.

Samal ajal on Venemaa õhurünnakud Bahmutis samuti hoogustunud. Rainer Saks rääkis, et see on lihtsalt üks aktiivsusepuhang pärast väga pikka pausi. ”Üldkokkuvõttes on Venemaa õhurünnakute arv kogu aeg langenud,” lisas ta.

Veel tulid jutuks president Volodõmõr Zelenski ootamatud välisvisiidid, võimalikud järgmised sõjakäigud, nn tekikiskumised Venemaa juhtkonnas. Kuula intervjuud:

Show image
Sihik

Fotod intervjuult: Kaimo Kuusk, Rainer Saks ning saatejuhid Timo Tarve ja Ainar Ruussaar. Autor Madis Veltman.

4. mai 2023
Raadio Kuku