laupäev13. juuli 2024

Sven Mikser: Kolmandate riikide toetus Ukrainale on juba oluliselt nõrgem

15. november 2023
Raadio Kuku

Euroopa Parlamendi liige, sotsiaaldemokraat Sven Mikser tõdes Kuku Raadiole antud intervjuus, et Euroopa käed kipuvad Venemaale kehtestatud saktsioonide osas vahel lühikeseks jääma, sest leitakse viise, kuidas piirangutest kõrvale hiilida. Samuti on teemale mõju avaldanud Gazas toimuv.

”On terve hulk riike, kes väga intensiivselt Venemaaga kauplevad. Sealhulgas vahendavad nad Venemaale teatud kriitilisi tehnoloogiaid, mille komponendid on valmistatud Euroopas või USAs," rääkis Mikser. "ELi võimalused seda survet avaldada on mõnevõrra piiratumad kui USA-l. Näiteks ei kasuta EL niinimetatud sekundaarseid sanktsioone – me ei saa sanktsioneerida kolmandaid riike või nende ettevõtteid, kes meie sanktsioonidest mööda hiilivad. Erinevalt Ameerikast, kus sellised legaalsed võimalused on olemas."

Iisraeli ja Hamasi konflikt mõjutab Ukrainas toimuvat Mikseri hinnangul aina enam. "Kindlasti need kõrgendatud meeleolud, mis hetkel valitsevad seoses Gaza humanitaarkatastroofiga mitte ainult Euroopas vaid kogu maailmas, on oluliselt murendanud toetuspinda kolmanda maailma riikides, niiöelda globaalses lõunas," seletas ta. "Veel aasta tagasi nautisime me seda toetust suurel määral, kui ÜRO peaassamblee võttis ülekaaluka häälteenamusega vastu Ukrainat toetavaid resolutsioone.”

Pikem intervjuu Sven Mikseriga:

Show image
Sihik

Olulisemad intervjuud Euroopa vaatenurgast on Kuku eetris igal reedel kell 10 saates "Euroopa Täna", mis valmib koostöös raadiotevõrgustikuga Euranet Plus. Lisaks leiab laiendatud käsitlusi saates "Euroopa Podcast".

Show image
Euroopa täna
Show image
Euroopa podcast
15. november 2023
Raadio Kuku